Uit het bestuur In de bestuursvergadering van 26 maart 1987 is afscheid genomen van twee illustere leden van het bestuur, Ir. L. Eelkema en Jhr. J. Stoop. De heer Eelkema werd in 1977 lid van het bestuur. Na zijn pensio nering als Hoofdingenieur Directeur voor de Land inrichting, Grond- en Bosbeheer van L V werd hij eind 1982 benoemd tot voorzitter van het Zeeuwse Landschap, als opvolger van J.M. Baron van Tuyll van Serooskerken. De heer Eelkema is het levende bewijs van het feit dat de tegenstelling die vaak wordt gesuggereerd tussen boeren en natuurbeschermers, eigenlijk zou moeten worden omgesmeed in vriendschap of - sterker nog - bondgenootschap. Eelkema kon bogen op een grote kennis van de agrarische wereld. De perikelen rond de Relatienota en de formaliteiten rond aankoop en beheer van natuurgebieden kenden dan ook weinig geheimen voor hem. Zijn grote bestuurlijke ervaring en zijn vele persoonlijke connecties in het wereldje van landbouw en natuurbescherming hebben het Zeeuwse Landschap goed gedaan. Eelkema is meer doener dan theoreticus. Hij is een door zetter, niet altijd even zakelijk, wel altijd aimable. We hebben hem leren kennen en waarderen als een onvermoeibaar pleit bezorger voor de zaak van het Landschap. Hij is een man met liefde voor de natuur, een man ook die het soms wat moeilijk had met het politieke spel dat in Middelburg wordt gespeeld. Eelkema is een hartstochtelijk hout- en grondbewerker. Het kwam niet zelden voor dat hij de leden van het bestuur verraste met giften in natura, zelfgemaakte nestkastjes of onbespoten fruit uit eigen boomgaard van al lang met meer li L. Eelkema... Beer doener dan tl ore! icus. in zwang zijnde rassen. Hij is een markant voorzitter geweest die met grote persoonlijke inzet het Zeeuwse Landschap heeft geleid in de laatste fase van de omstuimige groei die de Stich ting na 1976 heeft doorgemaakt. Het afscheidscadeau dat hij kreeg was treffend: een bosbank bestemd voor het buiten van de Eelkema's in Rockanje. Of de heer Eelkema er veel op zal zitten is zeer de vraag. Hij is een bezige baas die altijd wel iets te doen zal hebben in zijn grote tuin. Ir. Eelkema is als voorzitter opgevolgd door de heer T.A. Vogel, burgemeester van St. Philipsland en sinds 1984 lid van het bestuur. Jhr. J. Stoop werd in 1972 benoemd tot penningmeester van het bestuur. In 1982 werd hij opgevolgd door de heer F. Jansen. Stoop bleef wel deel uitmaken van het algemeen bestuur. Hij is dus 15 jaar actief geweest als bestuurder. Tijdens het penningmeesterschap van de heer Stoop groeide het Zeeuwse Landschap uit van een stichting met een begroting van enkele tienduizenden guldens tot een „bedrijf" waarin jaarlijks omstreeks 1 miljoen gulden omgaat. De kredietwaardigheid van het Zeeuwse Landschap is altijd sterk gediend geweest door het feit dat de heer Stoop uit het bankwezen voortkomt. Hij heeft een belangrijke rol gespeeld in de financiële ontplooiing van onze stichting. Zowel de heer Eelkema als de heer Stoop blijven lid van de Stichtingsraad van het Zeeuwse Landschap; voor het lidmaat schap van de Raad geldt geen leeftijdsgrens van 70 jaar. P.H. Nienhuis Jhr. J. StOOp 13

Zeeuws Landschap | 1987 | | pagina 13