Begunstigers Voorlichting en excursies Bureau Dit jaar ontving elk gezin in Zeeland een informatiepakket van onze Stichting. De Zeeuwse bevolking heeft hierop massaal gereageerd. Het donateurs bestand nam met ruim 100% toe tot 4800. Onze Stichting is hiermee wat het begunstigers aantal betreft een van de grootste organisaties in de provincie. Aan donaties en giften ontving onze Stichting dit jaar ca. ƒ114.000,(1985: ƒ66.000,—). Dit bedrag vormt een substantiële bijdrage bij de realisering van de doelstellingen van onze Stichting. Een van onze begunstigers stelde bij zijn afscheid uit het bedrijfsleven zijn banknummer beschikbaar voor giften ten gunste van onze Stichting. Een bijzonder sympathiek idee dat voor anderen wellicht als voor beeld kan dienen. Zeer ver heugend is het te kunnen constateren dat een procentueel steeds groter deel van de uitgaven van de Stichting gedekt wordt door geheel vrijwillige bijdragen van de Zeeuwse bevol king zelf. Buiten de donaties en giften werd dit |aar ook nog een legaat ter waarde van ƒ45.000,— toegezegd. De sticker „Ik hou van mijn Zeeuwse Landschap" is erg populair. Wij mogen stellen dat de meeste reclame door auto rijdend Zeeland gemaakt wordt voor onze Stichting. Mevr. Rouw-Eversdijk nam na ruim 15 jaar afscheid van de Stichting. Eén van de afscheidscadeaus was de Dikke Van Dale. Het eigen tijdschrift van de Stichting verscheen dit jaar met vier nummers waarvan 1 nummer als zakgidsje werd uitgegeven. Een van de tijd schriftnummers verscheen ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Stichting gedeeltelijk in kleur. Het aantal excursies en excursie deelnemers (resp. ca. 400 en ca. 10.000) bleven op hetzelfde niveau als in voorgaande jaren. Het aantal deelnemers aan de open excursies in Saeftinghe neemt nog steeds toe. Bijzondere vermelding verdient de centrale jubileumviering van onze Stichting op 31 mei. In de ochtend werden er toespraken gehouden namens het Ministerie van Landbouw en Visserij, de Provincie Zeeland en onze collega-organisaties. Van het Ministerie werd een jubileumgift ontvangen ter grootte van ƒ480.000,Deze gift is bedoeld voor het beweidingsproject Saef tinghe. De provincie verleende een gift van ƒ120.000,— voor verschillende recreatieve voor zieningen in de terreinen van de Stichting. Ter gelegenheid van het jubileum jaar werd een jubileumboek uitgegeven. In dit boek wordt naast de historie van de Stich ting een overzicht gegeven van de verschillende zeeuwse land schappen en de wijze waarop natuur en landschap worden beheerd. Bestaande en nieuwe Bij de personeelsbezetting op het kantoor deden zich problemen voor met de vervanging van de administrateur. Hierdoor ontstond achterstand in de administratie. Deze deed zich des te meer voelen daar het 50-jarig jubileum veel extra administratief werk met zich meebracht. In het verslagjaar werd een oplossing gevonden door de aanstelling van een administrateur met ingang van 1 maart 1987. Na een 14-jarig dienstverband verliet Mevr. H.H. Rouw-Eversdijk onze Stichting. Mevrouw Rouw heeft naast secretariaatswerkzaamheden steeds de gehele leden administratie verzorgd.

Zeeuws Landschap | 1987 | | pagina 9