Excursies Open excursies Saef- tinghe Inlaag 's-Gravenhoek Wandeling NIEUWE WERVINGSAKTIE „Op naar de 5000 begunstigers" Acceptgiro's 1988 Een zeer groot gedeelte van het land van Saeftinghe is niet vrij toegankelijk. Het is echter mogelijk om onder deskundige leiding met een groep een excursie door het terrein te maken. U dient zich schriftelijk te wenden tot de beheerder, de heer J.Th.M. Neve, Middelweg 1, 4569 PA Graauw. Open excursies, waaraan u zonder voorafgaande aanmelding kunt deelnemen worden gehouden op: Donderdag 24 december 9.00 uur Zondag 24 januari 13.00 uur Zaterdag 20 februari 9.00 uur Zaterdag 19 maart 9.45 uur Voor deelnemers gelden de volgende voorwaarden: - gezien de aard van het terrein en de zwaarte van de tocht (modder, geulen, drijfzand e.d.) kunnen geen kinderen onder 10 jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn aan de tocht deelnemen. - Als kleding wordt aangeraden met al te nieuwe kleren en goed passende, kniehoge laarzen. In de zomer eventueel schoeisel dat nat mag worden. - De kosten bedragen 7,50 of Bfrs. 150 per persoon; personen onder de zestien jaar betalen 3,50 of Bfrs. 70. Begunstigers van de Stichting „Het Zeeuwse Landschap" kunnen gratis aan de tocht deelnemen. Scholen 50,-. - De kosten dienen na afloop voldaan te worden bij de gids. Alle excursies vertrekken vanaf Emmahaven in de gemeente Hulst en staan onder leiding van gidsen van de Stichting „Het Zeeuwse Landschap". Zaterdag 23 januari om 10.00 uur. (zie het artikel elders in dit nummer). Bij de grote wervingsaktie in het kader van het 50-jarig jubileum is het aantal donateurs van Het Zeeuwse Landschap gestegen tot 4700, wat neerkomt op ruim een verdubbeling! Het grote succes van deze aktie was mede te danken aan het jubileumboek dat voor donateurs tegen kostprijs beschikbaar werd gesteld. Nog steeds melden zich geregeld nieuwe donateurs aan, maar anderzijds is er ook wat verloop. Momenteel blijft het aantal schommelen rond de 4700. Maar we willen en moeten verder. Er is nog veel te doen aan en voor ons Zeeuwse Landschap. Voor 1988 streven we daarom ernaar om boven de 5000 te komen. Dat moet t: halen zijn, want we hebben opnieuw een bijzonder aantrekkelijk aanbod: een exclusieve tinnen zeehond op een marmeren voet! Het gaat om een strikt gelimiteerde oplaag van 1000 exemplaren. Deze tinnen zeehond is op de voet voorzien van een tinnen plaatje met het vignet en de naam van onze Stichting. De prijs voor dit prachtige Zeeuwse geschenk is slechts 25,- 5,- verpakkings- en verzend kosten. De zeehond kunt u ook zelf verdienen. Wie twee donateurs aanmeldt krijgt dit exclusieve beeldje namelijk gratis! En wie één donateur aanmeldt hoeft slecht 15,- te betalen. Nieuwe donateurs kunnen portvrij worden aangemeld door naam en adres van de nieuw.: I begunstiger op te sturen in een open enveloppe aan Stichting Het Zeeuwse Landschap, antwoordnummer 106, 4450 AA Heinkenszand. U moet dan wel uw eigen naam en hdnummer er bij vermelden. Natuurlijk vergeten we ook onze bestaande donateurs niet; ook U kunt de zeehond verkrijgen door gelijktijdig met de donatie voor 1988 (minimaal 25,-) voor dit beeldje 30,- over te maken (dus minimaal samen 55,—). Wel graag op de acceptgirokaart vermelden „zeehond". Om u bij de werving van nieuwe donateurs op weg te helpen nog even de voor delen van het donateursschap op een rijtje: - Donateurs ontvangen 4 keer per jaar het fraai uitgevoerde tijdschrift Zeeuws Landschap, me: volop informatie over natuur en landschap in het Zeeuwse. - Als donateur kunt u gratis wandelen in verschillende natuurgebieden (Landgoed Ter Hooge, Verdronken Zwarte Polder, Landgoed Landlust, het verdronken land van Saeftinghe (alleen in excursieverband) en de Zeepeduinen). - Vier keer per jaar wordt uitsluitend voor donateurs een excursie in één van de afgesloten reservaten georganiseerd. - Als donateur kunt u de prachtige jubileumuitgave „Mens Zee Land" over het behee' van het Zeeuwse landschap verkrijgen tegen de kostprijs van 34,90. Een uniek boek vol unieke kleurfoto's en aquarellen over de Zeeuwse natuur in al haa" geledingen. HET BELANGRIJKST BLIJFT NATUURLIJK DAT U ALS DONATEUR DAADWER KELIJK BIJDRAAGT AAN DE INSTANDHOUDING VAN ONS MOOIE ZEEUWSE LANDSCHAP. Zoals u buiten goed kunt zien is de herfst bijna ten einde en de winter in aantocht. De natuur gaat iri rust om het komende jaar met frisse moed te beginnen. Ook de Stichting het Zeeuwse Landschap wil het nieuwe jaar fris beginnen, maar hiervoor is weer geld nodig. Daarom beginnen wij het jaar nu alvas: met het versturen van de acceptgiro's voor de donatie voor 1988, die we om geld te besparen tevens als adresstrook voor dit tijdschrift hebben gebruikt. De „donateurs voor het leven" en diegenen die de bijdrage voor 1988 reeds hebben overgemaakt zullen zien dat het betaal-gedeelte van de kaart bij hen onbruikbaar is gemaakt. Voor hen is slechts het vernieuwde donateursbewijs van belang. Dat u nu reeds de acceptgiro voor 1988 ontvangt, betekent niet dat U nu op stel en sprong moet betalen, wij willen U slechts vragen deze donatie voor 31 maart 1988 over te maken. Zoals U (misschien niet) weet zijn giften en schenkingen aan bepaalde organisaties aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, mits ze gezamenlijk hoger zijn dan 1% van het onzuiver inkomen (minsten» 120,-). Ook uw bijdrage aan onze Stichting valt hieronder zodat het voor U voordeliger kan zijn on Uw bijdrage nog dit kalenderjaar te voldoen. Hiervoor is reeds het vernieuwde donateursbewij genoemd. Door de nieuwe acceptgiro's is het nu mogelijk een apart donateursbewijs te maken, waar door de verwarring over het „linkerstrookje" hopelijk ten einde is. Dit bewijs is erg belangrijk daar U op vertoon hiervan kunt deelnemen aan de excursies en andere activiteiten van de Stichting. Ooi: moet U het bij zich dragen als U gaat wandelen in een van de voor begunstigers opengestelde terreinen van Het Zeeuwse Landschap of van een van de andere provinciale landschappen. I

Zeeuws Landschap | 1987 | | pagina 20