Uit het beleid Aktie ,,Op naar de 5000" Saeftinghe-expositie Prof. Nienhuis Zoals in het vorige nummer werd aangekondigd is Het Zeeuwse Landschap onder het motto „Op naar de 5000" gestart met een nieuwe wervingsaktie. Doel van deze aktie is het binnenhalen van onze 5000e donateur. Zoals gebruikelijk aan het eind van het jaar waren er in december 1987 wat opzeggingen, zodat het aantal donateurs per 1 januari 1988 becijferd werd op 4644. In januari konden maar liefst 164 nieuwe donateurs worden genoteerd: februari was goed voor 19 nieuwe aanmel dingen. Op 1 maart had de Stich ting dus 4827 donateurs; een nieuw record! Nog eens zo'n stij ging als in de eerste 2 maanden van 1988, en we zijn de 5000 gepasseerd. Om dat te bereiken is de hulp van bestaande donateurs heel belangrijk. Een aantal donateurs is er al in geslaagd om 2 of meer nieuwe donateurs aan te melden. Zij hebben inmiddels het fraaie tmnen zeehondje gratis thuisge kregen. Degenen die 1 nieuwe donateur aanmeldden kregen het beeldje voor de helft van de kost prijs (f 15,00). Af en toe ontstond er bij de verzending wat vertraging omdat de gieterij de zeehonden niet op tijd kon leveren, maar inmiddels is er een ruime voorraad aanwezig. De financiële en morele steun van donateurs is een steeds belangrijker wordende pijler onder het werk van Het Zeeuwse Landschap. Wij doen een beroep op alle lezers om mee te helpen aan de verdere groei van onze Stichting. Op de advertentiepa gina's achterin dit blad vindt U een bon waarop nieuwe dona teurs kunnen worden aangemeld. Wij wachten met spanning af. M.J. Op 21 maart opende mevrouw De Vries-Hommes een uitge breide tentoonstelling over het Verdronken Land van Saeftinghe. De expositie is opgesteld in het Zeeuws Museum-Natuurhistorie in Oostkapelle. Als beheerder van Saeftinghe is Het Zeeuwse Landschap nauw betrokken geweest bij de voorbereidingen. De expositie geeft een goed totaalbeeld van wat er in Saef tinghe zoal te vinden is op het gebied van flora en fauna. Op een heel aantrekkelijke manier wordt weergegeven hoe er een samenhang is tussen geschiedenis, landschap, flora en fauna. Een bezoek aan het museum is een prima voorbereiding om in Saef tinghe op excursie te gaan. Andersom zal iemand die Saef tinghe bezocht heeft, op de expo sitie gelegenheid vinden om opge dane indrukken te ordenen en zo een afgerond beeld te krijgen van het grootste natuurgebied van Zeeland. Kortom, een bezoek aan de tentoonstelling vormt in combinatie met een excursie door het gebied een ideale combi natie om zicht te krijgen op wat je zou kunnen noemen het oertype van het Zeeuwse Land schap. Donateurs van Het Zeeuwse Landschap hebben gedurende de tijd dat de expositie loopt gratis toegang tot het Zeeuws Museum- Natuurhistorie. Zoals altijd kunnen zij tevens gratis deel nemen aan de open excursies in het Verdronken Land van Saef tinghe. Excursiedata zijn zoals gebruike lijk vermeld op de achterpagina van dit blad. Het Zeeuws Museum-Natuurhistorie vindt U aan de Duinvlietweg 6 te Oostka pelle (tel. 01188 - 2620). Vergeet niet Uw donateursbewijs mee te nemen! M.J. Dr. Piet Nienhuis, secretaris van de Stichting en voorzitter van de redaktie van dit tijdschrift, is begin dit jaar benoemd tot bijzonder hoogleraar aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen. Estuariene ecologie is het vakge bied dat hij gaat doceren. Nien huis is als bioloog werkzaam op het Delta Instituut voor Hydro- biologisch Onderzoek in Yerseke. Naast het geven van college's in Nijmegen zal hij op het Delta Instituut promovendi gaan begeleiden. Op zijn lezingen zal hij waarschijnlijk veel „zeeuws materiaal" presenteren, want estuariene milieutypen (riviermondingen) zijn hier rijke lijk aanwezig. De nieuwe leerstoel aan de universiteit betreft niet alleen „puur natuur" zaken, maar ook beheers- en beleidsaspekten. Ook wat dit laatste betreft zullen Zeeland en zijn Deltawerken regelmatig in Nijmegen model staan om aan te geven hoe kust gebieden, met inbegrip van sterke menselijke invloeden als waterstaatswerken, visserij, rekreatie en industrie, ecologisch zo goed mogelijk beheerd kunnen worden. Naar aanleiding van zijn benoeming zal in het volgende nummer van ons tijd schrift een interview met de heer Nienhuis verschijnen. G.J.B. 16 14

Zeeuws Landschap | 1988 | | pagina 16