Lezers schrijven De vliegenzwam is op Zuid-Beveland alleen in de jonge bossen van De Piet gevonden. Er staat gelukkig weer een excursie in Zeeuws Landschap waaraan ik misschien kan deel nemen. Mag ik enkele aanmer kingen maken? Op het bijgevoegde kaartje is alleen het vertrekpunt duidelijk. Verder is het zo vaag dat men niet te weten komt waar het eindpunt is, noch welke route er gevolgd wordt. Dat maakt natuurlijk niets uit voor auto bezitters, maar wel voor mensen die aangewezen zijn op openbaar vervoer. Men zou de te volgen weg in kleur kunnen afdrukken b.v. of is dat onmogelijk? Ik hoop dat u mij deze opmerking niet kwalijk neemt. Hoogachtend, P.M. Risseeuw, Goes Dat laatste allerminst, wij stellen suggesties om ons blad te verbe teren ten allen tijde op prijs. Er zijn echter enkele praktische punten die het moeilijk maken aan uw verzoek te voldoen. In verreweg de meeste gevallen staat bij de „wandelingen" niet van te voren vast welke route er gevolgd zal worden. Afhankelijk van wat er in een terrein aan bijzonderheden en wetenswaar digheden te zien is op het tijdstip van de excursie, wordt pas in de week voorgaand aan de wande ling het verloop van de te volgen route bepaald. Als regel duurt een wandeling ongeveer 2 uur en wordt er een afstand van 2 a 4 kilometer afgelegd. In de praktijk blijkt dat ook kinderen en wat oudere mensen geen moeite hebben om zo'n excursie mee te lopen. De excursies eindigen steeds op hetzelfde punt als waar ze beginnen. Omdat de meeste reservaten tamelijk ver van woonkernen af liggen is de bereikbaarheid met openbaar vervoer veelal slecht. Sommige regelmatige deelnemers hebben dit opgelost door met anderen afspraken te maken om mee te rijden Redaktie 12

Zeeuws Landschap | 1988 | | pagina 12