Schouwen-Duiveiand Tholen en Sint-Philipsland Noord-Beveland zich op in de omgeving van Ritthem (Ritthemsebos), Arne- muiden (Zilveren Schor) en Veere (Bos- en krekengebied). Verspreidingskaartje van de ree in Zeeland. In de tot nu toe genoemde gebieden hebben reeën zich spontaan gevestigd. In Schouwen zijn in 1961 drie reeën uitgezet in de bossen van Burgh-Haamstede. De reeën voelden zich daar uitstekend thuis en vermeer derden vlug. Momenteel wordt de populatie in de gehele kop van Schouwen geschat op zo'n 250 stuks. Dit aantal is gebaseerd op tellingen in 1980, 1981 en 1982. Zo nu en dan worden, verder verspreid, enkele exemplaren waargenomen bij Schuddebeurs, Oosterland en Dreischor. minder dan 10 exemplaren 10-25 exempla te Wissenkerke, de Veersedam en op de Schotsman-Ruiterplaat. Door het plaatsen van een aantal reewildspiegels is het aantal verkeersslachtoffers terug gebracht. In dit gebied komen enkele exemplaren voor, oorspronkelijk afkomstig uit Noord-Brabant. De mogelijkheid dat zich reeën zullen vestigen op de droog gevallen Slikken van de Heen is zeer zeker aanwezig. De reeën op Noord-Beveland hebben zich gevestigd door immigratie vanuit Walcheren en Zuid-Beveland. Door de afsluiting van de Zandkreek was er geen natuurlijke barrière meer. Bij de ruilverkaveling werden gronden toegewezen aan Staats bosbeheer. Dat zorgde voor de inplant van o.a. de Schotsman- Ruiterplaat en de Goudplaat. Zo ontstond een geschikte biotoop, zodat zich kleine reeënpopulaties konden vestigen. Op Noord- Beveland is het aantal stuks "val- wild" (verkeersslachtoffers, sterfte door ziekte etc.) hoog. De stand is dan ook van jaar tot jaar sterk wisselend. Veel verkeers slachtoffers zijn de laatste tien jaar gesignaleerd bij het Bokkegat Reebok. 15

Zeeuws Landschap | 1988 | | pagina 15