vindt veel meer weerklank. Ron heeft in ruim 10 jaar de Stichting steeds verder zien groeien. Daar zit ook een nadelige kant aan: de taken worden onderling strakker omlijnd en de contacten worden formeler. Dat vind ik jammer. De rode draad in het werk van Ron is, steeds weer opnieuw gaan pionieren. Dat blijkt ook uit het antwoord op de vraag hoe hij tegen zijn toekomstige werk op Sint Philipsland aankijkt. Het is echt het goede moment om iets anders te gaan doen. Ik vind het een grote uitdaging om hier iets op te bouwen en vooral om alles weer zelf te gaan doen. Van een nieuwe rol wc-papier ophangen tot de minister ontvangen. Ja, dat is echt een uitdaging; ik voel me een begenadigd mens. Chris de Groot; met ingang van 1 januari 1989 regiobeheerder in Midden-Zeeland. Chris de Groot wordt de nieuwe man in Midden-Zeeland. Hij werd geboren in 1951 in Nieuw- Buinen, een van de Drentse veenkoloniën. Tot aan zijn komst naar Zeeland per 1 januari 1989 heeft hij in Drenthe, Groningen en Overijssel gewoond, afgezien van zijn studietijd aan de Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische School in Arnhem. Tot aan zijn komst naar het Zeeuwse Landschap was Chris werkzaam in het „groene" bedrijfsleven. Jarenlang was hij betrokken bij het opruimen en het herstel van stormschade die Eén van de taken op Philipsland is het beheer van de eendekooi bij Anna- Jacobapolder. optrad in de bossen na de stormen in 1972 en 1973. Eerst in Noord-Nederland, maar later ook veel in West-Duitsland. Pratend over die periode gebruikt Chris vaktermen als „opwerken van stormhout", „rondhoutexploitatie" en dergelijke. De laatste jaren voor zijn komst was hij in toenemende mate betrokken bij het landschaps- onderhoud en het onderhoud van natuurterreinen. Het moet ongetwijfeld een hele verandering zijn van de economische bosexploitatie op de arme zandgronden naar het natuurbehoud op de Zeeuwse klei. Hoe kwam je er toe om te solliciteren? Het trekt mij om behalve met de direkte uitvoering ook bij de ideevorming en het beleid betrokken te zijn. Daarnaast heb ik in de loop van de tijd door mijn werk steeds meer oog gekregen voor andere dan economische aspekten van bossen, landschappelijke elementen en natuurterreinen. Hoe ervaar je de overgang van het bedrijfsleven naar een natuurbeschermingsorganisatie, is er verschil? Het verschil zit'em vooral in het werken op zich. In een bedrijf werk je binnen de grenzen van een bestek direkt naar één bepaald doel toe zonder je te bekommeren om allerlei neveneffecten. Hier heb je meer te maken met een verscheidenheid van aspecten die je allemaal moet toetsen. Dat betekent dat je je gezichtsveld enorm moet verbreden. Je hebt rekening te houden met landschappelijke en natuurwetenschappelijke waarden die je dan weer moet 12

Zeeuws Landschap | 1989 | | pagina 12