Lezers schrijven Bijna een jaar na de start van de aktie "Op naar de 5000" werd de 5000ste donateur verwelkomd. De familie Poley uit Kruiningen ontving van voorzitter T. Vogel een attentie. De W.O.V. Het stond allemaal in de krant Over 't bedreigde Zeeuwse land. Bestuurders neem een wijs besluit, Knijp niet het groene hart er uit. Mensen, wees een keer reëel, Wegen hebben we al zo veel. Gebruik de wegen die bestaan, En laat de Poel zo verder gaan. Statenleden, bedenk wel, Velen trekken aan de bel. Ze doen dit wel na goed beraad. Want natuur doet niemand kwaad. En moet de W.O.V. toch komen, Dan zonder gerooi van gras of bomen. Velen willen hier alleen Een groen hart met een weg er omheen. Neem besluiten met groot verstand Tot behoud van 't Zeeuwse land. Ingezonden door J.I. Sonnevylle Plein 28 's-Heer Hendrikskinderen „Namens een steeds groter wordende groep inwoners van Zuid-Beveland vragen wij uw aandacht voor de bedreiging, die de aanleg van een weg dwars door de Zak van Zuid-Beveland voor dit natuurgebied vormt. Deze weg is één van de voorgestelde aansluitroutes op een vaste Westerschelde Oeververbinding (W.O.V.). Aangezien deze route de goedkoopste zal zijn, is de kans reëel dat het milieu moet wijken voor economische belangen. Wij willen ons hiertegen verzetten en indien u onze bezorgdheid deelt vernemen wij daarom graag van u welke bruikbare juridische en/of andere argumenten u vanuit de optiek van uw organisatie kunt aanvoeren om ons daarin te steunen. Mw. J.M. de Bruin-van Meel Dhr. M.J. de Bruin Nooit eerder in de geschiedenis van de Stichting was er een aktuele kwestie, waarover zoveel verontruste geluiden vanuit de achterban bij de Stichting binnenkwamen. Brieven, telefoontjes en dik onderstreepte oproepen op acceptgirokaarten met de unanieme boodschap: handen af van de Zak!! De besluitvorming omtrent de nader te bestuderen tracés lijkt inmiddels het gevaar voor doorsnijding van de Zak van Zuid-Beveland te hebben afgewend. Grote waakzaamheid blijft echter geboden. De minst schadelijke westelijke tracés blijven (om economische reden, jawel) buiten beschouwing. En hoe ziet de toekomst eruit als gekozen wordt voor een tracé direct oostelijk van Ellewoutsdijk? Ligt daar niet een wat onhandige bocht die je Laat dit voor eens en voor altijd duidelijk zijn: over doorsnijding van de Zak valt met de natuurbescherming niet te marchanderen: nu niet en nooit. 16

Zeeuws Landschap | 1989 | | pagina 16