Modellen van dieren Bio-arts Jacques Willems creëert niet alleen twee-dimensionaal, maar maakt ook natuurgetrouwe beeldjes van dieren. Ook wat dit betreft komt zijn voorliefde voor het werken op miniscuul niveau naar voren. Zo boetseert hij van bijenwas modellen op ware grootte van weekdieren zoals slakken, maar ook van wormen, die, nadat ze beschilderd zijn, niet van echte dieren te onder scheiden zijn. Behalve week dieren worden op schaal ook grotere dieren, zoals bijvoorbeeld een haas, beer, olifant of zeehond, geboetseerd van silikonenrubber. Is een model geslaagd, dan wordt hiervan, via een afgietsel van gips of was, bij een gieterij een bronzen exemplaar gemaakt. Jacques haalt zijn inspiratie voor het schilderen of boetseren van een bepaald dier uit boeken, uit door hem zelf gemaakte natuur foto's of filmfragmenten. Zo is hij thans bezig, naar aanleiding van gedeelten uit de film „Gorilla's in de mist", met het boetseren van gorilla's die hetzij aggressie, hetzij onozelheid uitstralen, zaken die slechts een verschil van een paar spelde- knopjes was op een bepaalde plek van het model betekenen. zou gaan van de artistieke waarde en de uniciteit van zijn produkten. „Ik zou het fijn vinden als via mijn bedrijfje de onkosten gedekt kunnen worden en hou ik er wat meer aan over dan is dat natuurlijk nog plezieriger". Keizerspinguin. Olieverfpaneeltje van een knobbelzwaan. Na enkele tentoonstellingen van Jacques' steeds omvangrijker wordende creatieve produktie, besloot hij, zij het nog met moeite, om zijn beschilderde eieren, paneeltjes en dier- modellen te koop aan te bieden. Zo kost bijvoorbeeld een beschilderd ei 95,—. Het commerciële aspekt van Jacques' artistieke aktiviteiten heeft een officiële status, omdat het als bedrijf is ingeschreven bij de kamer van koophandel onder de naam „Bio-arts". Het schilderen en boetseren blijft voor Jacques echter een vrije tijdsbesteding, naast een baan op een geheel ander vlak. Het gevaar om full time met „Bio-arts" bezig te zijn is volgens hem, dat het dan snel een kwestie wordt van veel produceren, hetgeen ten koste 12 18

Zeeuws Landschap | 1989 | | pagina 12