Uit het beheer Een excursieverslag Er is een nog steeds toenemende vraag naar rondleidingen in de door Het Zeeuwse Landschap beheerde reservaten. Helaas kan aan veel aanvragen niet worden voldaan, omdat daarvoor niet voldoende personeel beschikbaar is. Toch worden per jaar vele honderden excursies verzorgd. De openbare basisschool „De Kattenschulp" uit Kattendijke was dit voorjaar op bezoek in het Zwin. De kinderen maakten er een verslag van. „U had gevraagd om wat te schrijven wat we er van vonden. Nou dat is niet zo moeilijk: HARTSTIKKE LEUK" zo begon een heel gezellige brief waar jammergenoeg geen naam onder stond. Marloes van de Berg vond „die jonge meeuwtjes heel erg lief. Gelukkig poepten de oudere meeuwen niet op ons hoofd" P.L.: „De meeuwennesten vond ik het leukst, met al die eieren. Verder was het nog een heel leuke dag". „En dat dat modder in het water plantjes zijn dat wist ik helemaal niet, dus dat is ook leuk om te weten" vond Eva. „Ik vond het wel leuk dat je van die planten mocht proeven" (Annejet) „Maar die planten die je mocht proeven waren niet echt lekker, al ben ik een echte Zeeuw" schreef Bertine. Kim van Kleunen: „En dat stukje geschiedenis vond ik ook wel leuk". „Bij de wormen en krabben vondt ik eng. Toen u die oppakte vond ik het engste van allemaal" schreef Irma. Edwin Zuijddijk: „Alleen twee dingen vond ik stom. Dat er nog een stuk bij België hoort en dat de zee er zo kort bij ligt". Jacqueline vond net als veel anderen de meeuwenkolonie het leukst, „maar als je zo'n klein vogeltje oppakt, komt de moeder dan nog wel terug??" Een goeie vraag van Jacqueline. Gelukkig kunnen we haar geruststellen. Kokmeeuwen trekken zich van nieuwsgierige bezoekers weinig aan. Maar heel veel andere vogels zijn niet gediend van „kraambezoek". Oppassen dus! S

Zeeuws Landschap | 1989 | | pagina 8