Uit het beheer Opening bezoekers centrum 't Zwin Op 14 oktober opende het Bezoekerscentrum 't Zwin zijn deuren. Na een betrekkelijk korte voorbereidingstijd zijn de gemeente Sluis, de natuurvereniging 't Duumpje en de Stichting Het Zeeuwse Landschap er in geslaagd een beeld van de natuur, het landschap en de historie van het Zwin te presenteren. In verschillende vitrines zijn de kenmerkende biotopen met de daar te verwachten planten en vogels samengebracht. Het verleden wordt belicht aan de hand van een verzameling fossielen en met behulp van panelen, waarop de ontwikkelingsgeschiedenis van de Zwinstreek te zien is. De huidige betekenis van het slikken- en schorrengebied voor de vogelstand als voedsel- en doortrekgebied krijgt ruime aandacht. Dat is de vaste expositie. Een ander deel van Bij het bezoek van Koningin Beatrix aan Zuid-Beveland was ook Het Zeeuwse Landschap uitgenodigd. V.l.n.r. Zeeuws Landschap-direkteur K. Willems. burgemeester Van de Heuvel van Borsele. Koningin Beatrix, Commissaris van de Koningin Boerden en mr. (.1. van der Weel. het centrum is ingeruimd voor een wisselexpositie, waarin ieder jaar een min of meer actueel thema wat meer aandacht krijgt. Nu staat een collectie vlinders geëxposeerd: 1989 is tot het nationale vlinderjaar uitgeroepen. De Stichting heeft een eigen ruimte, waarin de doelstellingen en de resultaten van ons werk extra aandacht kunnen krijgen. Tevens draait er continu een 80 dia's tellende serie over alle aspecten van onze terreinen in en rond het Zwin. Vanaf het Bezoekerscentrum wordt een wandeling uitgezet door de omringende natuurgebieden, die op eigen gelegenheid gelopen kan worden. Excursies door het Zwin starten vanaf 1990 ook vanaf het bezoekerscentrum, waarbij natuurlijk tevens de mogelijkheid bestaat het centrum te bezoeken. Het centrum is gedurende alle schoolvakanties geopend, vanaf Pasen tot 1 mei in de week einden en vanaf 1 mei tot de herfstvakantie dagelijks. Donateurs van de Stichting krijgen een korting op de entreeprijs van 50%: zij betalen 1.-. Ook voor kinderen, 65- plussers, groepen en scholieren worden kortingen verleend. Voor meer informatie kunt u telefonisch terecht bij het Bezoekerscentrum 't Zwin 01179-2221. R.B. 19

Zeeuws Landschap | 1989 | | pagina 19