Vroege vogels landschappen Vroege Vogels Wandelen tussen Oerd en Zwin Landschappen Net als in Zeeland zijn ook in andere provincies provinciale landschapsstichtingen aktief. Inclusief het nog niet zo lang geleden opgerichte Flevo-Land- schap gaat het om twaalf orga nisaties die met elkaar vele tien duizenden hectaren natuurge bied beheren. De auteurs van het boek "Vroege vogels landschappen" hebben in iedere provincie twee gebieden uitgekozen die in beheer zijn bij het Landschap en daar een wandelroute beschre ven. Totaal 24 gebieden dus, die met elkaar een buitengewoon fraai beeld geven van de bonte diversiteit van landschappen die in Nederland te vinden zijn. In Zeeland zijn routes uitgezet langs de noordkust van Noord- Beveland en in de Zwinstreek. Op Noord-Beveland voert de route beurtelings langs de Oosterschelde en door de in lagen binnendijks. Het is een erg gevarieerde tocht, waarin ook een bezoek aan de vogel observatiehut in de inlaag Kei hoogte niet wordt vergeten. De wandeling door de Zwinstreek omvat behalve het Zwin ook de Kievittepolder en de Wallen van Retranchement. Het zijn zeker niet alleen de Zeeuwse wandelingen die het boek voor Zeeuws Landschap lezers interessant maken. Juist voor de vakantietijd is het een prima gids om ook eens in andere provincies op verken ning te gaan. Hoe vaak komt het niet voor dat je pas na een bezoek aan een bepaalde streek hoort wat er allemaal voor interessants te vinden is. In het boek worden de routebeschrij vingen afgewisseld met allerlei informatie over de planten en dieren die onderweg te vinden zijn. In aparte kadertjes worden de meest opvallende dieren en planten of landschapselementen beschreven. Bij iedere tochtbeschrijving is een duidelijk routekaartje opge nomen. Het boek is verluchtigd met fraaie tekeningen van Kees van Scherpenzeel, terwijl over iedere provincie een kolderiek gedichtje van Ivo de Wijs werd opgenomen. Alles bij elkaar is Vroege vogels landschappen een bijzonder fraai geheel, waar men thuis èn in het veld veel plezier aan beleven kan. Dontateurs kunnen het boek "Vroege vogels landschappen" bestellen voor de speciale prijs van 18 gulden. Voor verzending komt daar nog 5 gulden porto en administratiekosten bij. M.J. De inlaag voor de Thoornpolder; een illustratie uit "vroege vogels landschappen". Wandelen tussen (talen Zwin 14

Zeeuws Landschap | 1990 | | pagina 14