Delta-Expo Landelijk programma een gratis fietsroutebeschrijving naar de inlagen op Noord- Beveland te verkrijgen bij de informatiebalie. Van maandag 24 t/m zaterdag 29 september is er bovendien elke dag een geleide excursie. Vertrek om 14.00 uur van uit het dependancegebouw van Delta-expo. Gelijktijdig met de excursies vinden er voor kinderen aktiviteiten plaats op het strand bij Neeltje Jans. Zoals ieder jaar zijn alle aktiviteiten in de Week van het Landschap voor iedereen gratis toegankelijk. Gastheer tijdens de Week van het Landschap is de Stichting Delta-Expo. Dankzij een royaal Welk dier waar in Nederland? In Groningen organiseert Het Groninger Landschap elke dag een wandelexcursie door het Reitdiepdal op zoek naar de goudplevier. Vertrek om 14.00 uur vanaf Café Hammingh in Garnwerd. Info: 050-135901. It Fryske Gea gaat in Friesland onversaagd door met haar inspanning om de otter weer terug te krijgen in de Aide Faenen bij Earnewald. Er is een tentoonstelling en er zijn wandel- en vaarexcursies. Dagelijks geopend van 10.00 - 17.00 uur. Info: 05126-1448. Hier en daar zijn plukjes helm aan geplant op de duin hellingen. Met behulp van stuifschermen wordt de ontwikkeling van het jonge duin landschap op Neeltje Jans gestuurd. toch erg kwetsbaar is. Al te intensieve kokkelvisserij bijvoorbeeld betekent een rechtstreekse bedreiging voor onze bonte piet. Het veranderingsproces op Neeltje Jans is nog in volle gang. Na een periode waarin de natuur steeds meer terrein verloor lijkt het tij inmiddels gekeerd te zijn. Natuur monumenten en Het Zeeuwse Landschap ontwikkelden gezamenlijk plannen voor natuurbouw op het voormalige werkeiland. De plannen om vatten de aanleg van een reeks typische Zeeuwse kustland schappen, naast de natuur landschappen die nu al rondom Neeltje Jans te vinden zijn. Belangrijke onderdelen van het plan, zoals de aanleg van een vogeleiland en van een gevarieerd duinlandschap, zijn inmiddels gerealiseerd. Ze vormen een harmonieus geheel met de natuurgebieden die er al (nog) waren op Neeltje Jans. Hoog tijd dus om u in de gelegenheid te stellen om nader kennis te maken met de natuur op Neeltje Jans. In de Week van het Landschap is daarvoor volop gelegenheid. gebaar van die zijde is gedurende de hele periode de VIP-room van het dependance gebouw van Delta-expo beschikbaar voor bezoekers aan het natuurgebied. Van 22 t/m 30 september is er dagelijks om 13.30 uur gelegenheid om de diaserie over dieren in het landschap te bezichtigen. In de VIP-room wordt ook een kleine expositie over scholeksters en andere steltlopers ingericht, terwijl het gebouw tevens fungeert als vertrekpunt voor de rondwandeling door het nieuw aangelegde duingebied. Voor wie ook de wat wijdere omgeving wil verkennen is er 4

Zeeuws Landschap | 1990 | | pagina 4