Ir. P.A. Davidson overhandigt een cheque van 7.500,- aan voorzitter T.A. Vogel vooral bepaald door grote ruil verkavelingsprojecten. In de verkaveling van Schouwen en van de Zak van Zuid-Beveland speelde het bedrijf een belang rijke rol bij de planuitwerking en de uitvoering. Ook in mo derne landinrichtingsprojecten, zoals de administratieve verka velingen in West-Zeeuws-Vlaan- deren, doet ze mee. „Het is een prima zaak dat de oude Ruilver- kavelingswet vervangen is dooi de Landinrichtingswet" aldus Davidson. „Daardoor is er meer oog gekomen voor de diverse belangen die op het platteland spelen." Uit de opsomming van recente projecten blijkt hoe zeer de Grontmij ook in de breedte gegroeid is: Neeltje Jans (o.a World Fish Center), Bedrij venterrein De Poel in Goes, infrastructurele werken in Vlissingen, het plan Olzende- polder bij Yerseke (quarantaine systeem voor mossel- en oesterteelt), bodemonderzoe ken op diverse plaatsen enz. Zeer recent zijn de eerste schetsen voor een bezoekers centrum in het Verdronken Land van Saeftinghe van de tekentafels gekomen. Het antwoord dat Davidson geeft op de vraag „Waarom juist Het Zeeuwse Landschap" klinkt dan ook heel logisch: „De Grontmij voelt zich als Zeeuws bureau een deel van de Zeeuwse samenleving. Boven dien staat tegenwoordig het behoud van natuur en milieu hoog in ons vaandel. Wat ligt meer voor de hand dan om vlak bij huis te beginnen?" Dat laatste onderschrijven wij natuurlijk van harte. En vanaf deze plaats daarom: een felicitatie en een woord van dank voor het royale gebaar. Dijktuin met getijdepad Ook een royaal gebaar was er van de zijde van het waterschap Schouwen-Duiveland. Deze instantie schonk een flinke partij Vilvoordse kalk steen ten behoeve van het zogenaamde „dijktuinproject" op Neeltje Jans. De benaming dijktuin heeft betrekking op de rijk gevarieerde begroeiingen op de stenen dijkglooiingen van de zeedijken met wieren, mos selen, anemonen enz. De aan leg van zo'n dijktuin is een initiatief van Rijkswaterstaat. Het behelst de aanleg van een steenglooiing van verschillende materialen, gerangschikt in naast elkaar liggende proefvlak- ken. Enerzijds kan op die manier inzicht worden verkregen in de oecologische voor- en nadelen van de diverse materialen. Aan de andere kant vormt het plan een waardevolle aanvulling op de al bestaande onderdelen van het natuurbouwplan van Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap. Ook in het dijktuinproject krijgt het educatieve aspect de nodige aandacht. Stenen trappen zullen dienst doen als „getijdepad", waarlangs bezoekers kunnen kennismaken met de Zeeuwse rotskustei i Rectificatie De fraaie vlinderfoto's op de achterpagina van het vorige nummer van Zeeuws Land schap waren gemaakt door Hannie Joziasse. Door een foutje bij het drukken was dit niet vermeld in de colofon. Momentopname van het jubileumfeest van de Grontmij.

Zeeuws Landschap | 1990 | | pagina 13