Hoofdsponsor Park Grevelingenhout "De mooiste woonplek van Nederland" Ook reeën weten de rust en de afwisse ling van het Park Grevelingenhout te waarderen. De eeuwen door is het Zeeuwse Landschap onderhevig geweest aan grote verande ringen. Waar ooit het zeewater stroomde in het rusteloze ritme van de getijden, ontstonden later schorren. Die werden ingepolderd en vanaf dat moment was het altijd weer de mens die de eerste viool speelde. Het nieuw gewonnen land werd in cultuur gebracht; er verrezen dorpen en steden en steeds weer opnieuw werd ingespeeld op nieuwe behoef ten die in de maatschappij ontstonden. Onze rijkdom aan landgoederen bijvoorbeeld is te danken aan de opkomst van een rijke koopliedenstand, die, op zoek naar een exclusieve woonplaats fraaie parken creëerde. Heggen en hout wallen, drinkputten en knot- bomenrijen; ze zijn er allemaal dankzij de mens. Het bijzonder karakter van Zeeland is juist gelegen in de eeuwenlange ontwikkelingsgang. Die ontwikkeling staat nooit stil. Maar de snelheid waarmee veranderingen in de huidige tijd worden doorgevoerd èn de schaal waarop dat gebeurt gaan al te vaak ten koste van natuur en landschap. Eén van de ontwikkelingen die wel eens fricties oproepen is de aanleg van golfbanen. Niet zelden valt het oog daarvoor op gebieden waar dat uit een oogpunt van natuur en landschap schade oplevert. Het lijkt misschien wat merkwaardig dat het Park Grevelingenhout optreedt als hoofdsponsor van onze actie. Toch ligt de zaak in feite heel eenvoudig. Park Grevelingenhout heeft de keuze niet laten vallen op een bestaand kwetsbaar terrein, maar heeft zelf een compleet nieuw, heel aantrekkelijk landschap gecreëerd. Een fraaie groene oase midden in het vlakke polderland bij Bruinisse, aan één kant begrensd door de Grevelingen. Het landschap van Park Grevelingenhout bestaat uit loofbospercelen, afgewisseld met waterpartijen en rietvelden. In deze entourage ontstaat het woongebied Grevelingenhout, waarin veel waarde wordt gehecht aan de handhaving van natuur, rust, beslotenheid en het landschappelijk karakter. In het park kunnen landhuizen voor permanente bewoning worden gerealiseerd op ruime bouwkavels. Park Grevelingenhout heeft een oppervlakte van ongeveer 75 hectare. Heel bijzonder is dat in het plan een 18-holes championship golfbaan met een 9-holes oefenbaan is geïnte greerd. De bouwkavels zijn om de golfbaan gegroepeerd op een heel harmonieuze manier. Golfbaan en woongebied worden gescheiden door in het landschap passende water partijen. Kenners typeren de golfbaan als „Een baan van hoog gehalte, die voor de (geoefende) golfer een forse uitdaging betekent." Voor sponsor en gesponsorde kostte het weinig moeite om elkaar te vinden. Daar beiden op zoek waren naar een bredere bekendheid kon Park Grevelingenhout prima met de jubileumaktie van Het Zeeuwse Landschap meeliften. En onder meer dankzij het sponsoringcontract kon Het Zeeuwse Landschap zich dit keer zo uitgebreid aan de Zeeuwse bevolking presen teren! En wat betreft de reclameslogan: "de mooiste woonplek van Nederland": Oordeelt u zelf maar. Zeker is dat er maar heel weinig Neder landers zijn die vanuit de luie stoel zowel kluten als reeën te zien kunnen krijgen. De Golfbaan 21

Zeeuws Landschap | 1991 | | pagina 21