Erratum Autolease Zeeland sponsor beschermd en blijft recreatie in de Clingepoider toch mogelijk. De landbouwgrond in de Clinge poider wordt vrij intensief be mest. Door uitspoeling van mest stoffen komt het voedselarme karakter van de bodem en het grondwater in gevaar. Na ver werving van de grond moet gestopt worden met bemesten, zodat de vegetaties van voedsel arme biotopen z.ich weer kun nen herstellen. De Stichting heeft in de Clinge poider nog maar enkele terrei nen in haar bezit. Hopelijk kan er in de (nabije) toekomst ge biedsuitbreiding plaatsvinden, want een gebied als de Clinge poider verdient het om goed be schermd en beheerd te worden! P. Korstanje is student aan de Internationale Agrarische Hogeschool te Velp. De twee foto's van West- Zeeuws-Vlaanderen op pagina 12 van het vorige nummer zijn gemaakt door A. de Die te Cad- zand. Dit was bij vergissing niet vermeld in het colofon. Een nieuwe bestelbus voor onze velddienst Het dagelijks onderhoud van de natuurgebieden is misschien niet de meest spectaculaire taak van onze Stichting, maar ongetwij feld is het wel één van de be langrijkste. Zagen, kappen, snoeien, maaien, allemaal zijn het beheersmaatregelen die naast veel tijd ook het nodige materiaal vergen. Alle werktuigen meenemen in de eigen personenauto's was voor onze mensen vaak bijna ondoenlijk. Daarnaast is het in deze tijd niet verantwoord dat iedereen maar in de eigen auto zijns weegs gaat en daarmee onze leefomgeving verder vervuilt. Die twee dingen vormden aan leiding naar een andere oplos sing voor het vervoer van men sen en materialen te zoeken. Een bestelbus leasen kwam als beste oplossing uit de bus. Een lease-constructie levert het voordeel dat niet op investerin gen beknibbeld hoeft te worden. Het meest geschikte type bus kwam zodoende binnen bereik terwijl bovendien regelmatig onderhoud - en daarmee zo wei nig mogelijk vervuiling - gewaar borgd zijn. Voor het leasen van onze nieuwe bus ging Het Zeeuwse Land schap in zee met Autolease Zee land. Al snel kwam bij de onderhande lingen de mogelijkheid om te sponsoren aan de orde. De besprekingen leidden ertoe dat overeenstemming bereikt werd over een fikse korting op het lease-bedrag. ALZ wil met een stukje sponsoring de Stich ting meer financiële armslag bieden om het behoud van ons Zeeuwse landschap te realiseren. ALZ-directeur Priem: "Milieuzorg staat of valt met de zorgvuldig heid waarmee wij met onze omgeving omgaan. Kennis van zaken en constante aandacht zijn daarbij onmisbaar". Iedereen heeft een stukje verant woordelijkheid voor"good house-keeping". Jammer is het dat er veel gestudeerd wordt op de oplossing van milieuproble men, maar dat er niet voldoende wordt aangepakt. "Milieumoe heid" wordt dan het kwaad in de samenleving. 15

Zeeuws Landschap | 1991 | | pagina 15