Ellewoutsdijk en de WOV door Sonja Backx De Westerschelde Oeververbinding: een heet hangijzer De voordelen van deze ver binding tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en Midden Zee land zouden vooral liggen op economisch en maatschap pelijk gebied, maar natuur en milieu dreigen weer eens het kind van de rekening te worden. Het tracé dat nu is gekozen zou voor flinke chaos in de natuur kunnen zorgen. Dat mensen willen vechten voor een stuk natuurbehoud blijkt ondermeer uit de oprichting van het comité „Ellewoutsdijk zegt nee tegen WOV". Margot Bulk is één van de aktieve leden van het comité. Reden genoeg voor een inter view. Het interview vindt plaats bij haar thuis; een gezellig huisje met een karakteristieke Zeeuwse schuur erbij. Ze vertelt dat ze van oorsprong geen Zeeuwse is en dat ze zes jaar geleden in ver band met een baan vanuit Zuid- Holland naar Zeeland is ver huisd. Ik vraag haar naar het ontstaan van de actiegroep. M.B.: „Onze actiegroep is ontstaan na een conflict in de dorpsraad. Wij wilden ons niet aansluiten bij de voorstanders van de WOV en besloten ons te verenigen in een actiegroep.'' S.B.. ..Waar zijn jullie mee begonnen om jullie protesten kenbaar te maken?" M.B.: „Allereerst hebben we een bezwaarschrift uitgewerkt dat we vervolgens hebben rondgebracht in het dorp. Naast ondertekening daarvan vroegen we de mensen om geldelijke ondersteuning. De respons was groot: ongeveer 65% van de bewoners tekende. Opvallend hierbij vond ik dat veel mensen boven de 70 jaar vóór de verbinding waren. Die mensen zien het als vooruit gang en iets wat leven in de brouwerij brengt. Dit had ik niet verwacht. Het bezwaarschrift mèt handtekeningen hebben we opgestuurd naar de Raad van de Waterstaat in Den Haag." Margot voegt daaraan toe dat deze Raad een positief advies heeft uitgebracht over de aanleg van de WOV aan Minister Maij- Weggen, maar dat dit dankzij een krappe meerderheid was. Op mijn vraag naar verdere acti viteiten om aandacht te krijgen voor hun protest, staat ze op om een schrift te pakken waarin alles keurig genoteerd staat. „We hebben geprobeerd om op ludieke wijze actie te voeren en daardoor veel in de krant te Foto links: Margot Bulk, aktief lid van het comité „Ellewoutsdijk zegt nee tegen de WOV'. Foto rechts: Een wirwar van dijken en dijkjes vormen in de Zak van Zuid-Beveland een aantrekkelijk kleinschalig landschap. 16

Zeeuws Landschap | 1992 | | pagina 16