Uit het bestuur functies in de Verdronken Zwarte Polder, een plankier en een wandelpad naar het strand voor de badgasten en de rest van het landschap voor de planten en dieren. Bedenk hierbij dat de werkzaam heden van onze Stichting vóór 1976-1977 vrijwel alle door bestuursleden en vrijwilligers werden uitgevoerd, gesteund door een parttime rentmeester, de heer Rouw. Na de aanstelling van onze directeur en dankzij een aanzienlijke verruiming van de overheidsmiddelen, kon de Stichting uitgroeien tot het bloeiende bedrijf van dit moment. Henk Visser is niet alleen een deskundig bestuurder, maar ook een wijs bestuurder met een groot gevoel voor recht en onrecht. De versnelde groei die ,,Het Zeeuwse Landschap" sinds 19 heeft doorgemaakt, ging uiteraard wel eens gepaard met kleine strubbelingen. Henk heeft een zuiver gevoel voor de juiste verhoudingen. Hij is recht door zee en moet niets hebben van bestuurlijke kronkelweggetjes. Hij kon zich in bestuursvergade ringen wel eens fel uitlaten als de subsidiegever in zijn ogen onredelijke voorwaarden stelde, en als daardoor het eigen beleid van de Stichting ..Het Zeeuwse Landschap" in de knel dreigde te komen. Henk is „every inch a gentle man" met daarbij een groot plichtsbesef. Hij heeft zich steeds volledig ingezet voor de taken die hem in het Bestuur werden toebedeeld. „Het Zeeuwse Landschap" is de heer Visser veel dank verschul digd voor de 36 jaren belange loze inzet voor het natuur- en landschapsbeheer in Zeeland. De heer Visser blijft lid van de Stichtingsraad van „Het Zeeuwse Landschap", en in die kwaliteit kan de Stichting, zij het wat op afstand, gebruik blijven maken van zijn deskundigheid en bestuurskracht. P.H. Nienhuis Ir. Visser bij de overdracht van een gift van de Innerwheels voor de inrichting van de Planke Tente (zie ook pag. 8). Ir. H. Visser na 36 jaar uit het Bestuur De bestuursvergadering van 4 december 1991 was de laatste die door Ir. H. Visser werd bij gewoond; hij moest zijn lid maatschap van hét Bestuur van „Het Zeeuwse Landschap" na 36 jaar om statutaire redenen (leef tijd) beëindigen. De heer Visser wrerd in 1955 benoemd tot lid van het Algemeen Bestuur. Na een reorganisatie aan het einde van de jaren '70 werd het Algemeen Bestuur opgesplitst in een Stichtingsraad die een toe ziende functie heeft, en een kleiner Bestuur voor de uit voerende zaken. De heer Visser werd in 1981 benoemd tot lid van dat nieuwe Bestuur. De laatste jaren functioneerde hij tevens als plaatsvervangend voorzitter. Bovendien heeft de heer Visser „Het Zeeuwse Land schap" de afgelopen 4 jaren landelijk vertegenwoordigd, HenK en ik hebben toen een beheersplannetje („beheersplan" is een te groot woord) gemaakt voor dit gebied met zijn schorren en duinen, dat onder de voet werd gelopen door de opdrin gende horden toe risten. Henk had een deskundig oog voor het waterregiem en de effecten van de dijkverhogingen, terwijl ik meer keek naar de vegetatie en de vogels. Ons plannetje heeft de basis gelegd voor het latere beheersplan dat door de staf van de Stichting „Het Zeeuwse Landschap" is opgesteld: een scheiding van eerst tijdens de oprichting en later in het Algemeen Bestuur van de Unie van Provinciale Landschappen. Ir. Visser, voor ons Henk Visser, is lange tijd hoofd van de Tech nische Dienst van het Waterschap Walcheren geweest. Vanuit die functie heeft Henk in onze Stichting vanaf het begin een bij uitstek deskundige inbreng gehad. De vele ruilverkavelingen en landinrichtingsplannen die „Het Zeeuwse Landschap" sinds de ramp van 1953 grondig hebben veranderd, brachten heel wat waterhuishoudkundige complicaties met zich mee. Landschapsbeheer begint bij een beter begrip van de hydrologie en de waterkwaliteit. De plantengroei en de dieren wereld zijn volledig afhankelijk van de waterhuishouding van het landschap. Ik herinner me nog goed onze gezamenlijke excursies naar de Verdronken Zwarte Polder in Zeeuws Vlaan deren in 1976 en 1977. 3

Zeeuws Landschap | 1992 | | pagina 3