Uit het beheer Zeearend in Saeftinghe Face-lift Planke Tente Sinds oktober vorig jaar verblijft in Saeftinghe een zeearend. De zeearend is een grote vogel en ondanks het feit dat het hier om een jonge vogel gaat is hij in „zitstand" toch bijna 1 meter hoog en hebben z'n vleugels een spanwijdte van 2 meter 40. Verdere kenmerken: zwartbruine kop, staart en snavel en een wig vormige staart. De jonge vogel die Saeftinghe als tijdelijke woonplaats heeft gekozen, leeft voornamelijk van (kadavers van) ganzen en eenden. Overdag zwerft hij wat rond, eet en rust uit op de grond of op een paal. Als slaapplaats kiest hij bosjes in de polder. Van deze vogels is bekend dat zij onder andere broeden in Schot land en in Sleeswijk-Holstein in Duitsland. Tegen het broedseizoen zal ons exemplaar het waarschijnlijk op z'n heupen krijgen en z'n trek noordelijk voortzetten. Voorlopig een aanwinst om trots op te zijn! S.B De Planke Tente, een oud dijkhuisje met een aangren zende erfkavel. Dankzij een gift van de Innerwheels kreeg de erfkavel een grondige opknapbeurt. In de nieuw gegraven drinkput kunnen amfibieën zoals deze groene kikker worden verwacht. leder jaar kiest de Innerweels- club te Goes een projekt uit. waar het door hen verzamelde geld aan wordt besteed. Dit jaar ging hun wens uit naar het instandhouden en stimuleren van iets „natuurlijks". Zo kwam het dat begin septem ber vorig jaar, Planke Tente, gelegen tussen Goes en Wol- phaartsdijk, een verandering onderging. Planke Tente bestaat uit een woning met een wei landje dat grenst aan de Schenge en van waar men een schitterend uitzicht heeft over dit natuur gebied. Allereerst werd op de wei, die afloopt naar de Schenge, een veedrinkput aan gelegd. Naast haar funktie als dorstlesser. wilde men hiermee kleine insekten en amfibieën aantrekken, die normaliter in en rondom waterpoeltjes leven. Dat er efficiënt te werk is gegaan door het personeel van „Het Zeeuwse Landschap" blijkt uit het feit dat men van de grond die vrijgekomen is bij het graven van de put. in een hoek van het wei land een verhoogd uitzichtpunt heeft gemaakt waar met name vogelliefhebbers graag zullen vertoeven. Als blijvende her innering aan dit projekt is er in het weilandje een eik geplant en is vlakbij de wortels een oor konde begraven. Daar de Schenge onderdeel van een natuurontwikkelingsgebied is kan deze verandering van Planke Tente gezien worden als een kleine voorloper van te nemen maatregelen in het kader van het natuurbeleidsplan. Speciaal voor Planke Tente is gekozen, omdat het dicht bij een woongemeenschap ligt. Hiermee wil men laten zien dat, om echt de natuur te beleven, er niet ver gezocht hoeft te worden; bijna bij uw achterdeur! S.B. 8

Zeeuws Landschap | 1992 | | pagina 8