Groene rommelmarkt De inlagen per paardetram Zowel voor als na de excursies is er gelegenheid om de diaseries en de expositie te bekijken. Voor groepen vanaf 15 personen is het mogelijk om een aparte gids te reserveren maar daarvoor is het wel nodig om van tevoren even te bellen naar het kantoor (01106-2640). Op de zaterdagen zijn twee excursies: één 's morgens om 10.00 uur en 's middags om 13-30 uur. Op de beide zondagen zijn er geen excursies, maar het is wel mogelijk om dan de tocht individueel te lopen. De tocht voert afwisselend langs een aantal vogelrijke inlagen en langs de buitenteen van de Oos- terscheldedijk, waar tijdens laag- water allerlei diersoorten, wieren en een groot aantal soorten stelt lopers te bewonderen zijn. Ook het oude haventje van de Oesterput wordt aangedaan en daar is een fraai schorretje met vooral langs de randen veel bijzondere planten te zien. Voor fietsers zijn er routekaartjes te verkrijgen voor tochten van ca. 6, 10 en 18 kilometer. Op zaterdag 19 september is er in de schuur van Land- en Zee zicht een .groene'' rommel markt. Oude jaargangen van tijdschriften op het gebied van natuur en landschap, natuur- boeken en rapporten worden te koop aangeboden. Voor de liefhebber een unieke mogelijk heid om allerlei - vaak op de regio gerichte! - informatie aan te schaffen. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het beheer van de natuur gebieden in de regio. Op zaterdag 26 september rijdt de hele dag een paardetram langs de inlagen en karrevelden. De start is op Land- en Zeezicht en het eindpunt van de rit vormt de inlaag Keihoogte met de vogelobservatiehut. Men kan direct mee terug rijden, maar ook eerst de tijd nemen om eens rustig in de observatiehut het doen en laten van de rijke vogel wereld in de inlaag te bekijken. De paardetram pendelt de hele dag heen en weer van 10.00 tot 16.00 uur). De aktiviteiten zijn niet alleen voor donateurs; ook andere belangstellenden zijn welkom. Zoals gebruikelijk zijn ook dit jaar alle aktiviteiten in de Week van het Landschap gratis. Wel wijzen wij graag op de col lectebussen voor de bestrijding van de onkosten. Een route kaartje om Land- en Zeezicht te vinden is afgedrukt op pagina 18. Vanaf Colijnsplaat zullen tevens verwijzingsbordjes worden geplaatst. We hopen weer een groot deel van de achterban te kunnen begroeten! 13

Zeeuws Landschap | 1992 | | pagina 13