Week van het landschap door Sonja Backx Hoeve Land- en Zeezicht in Colijnsplaat: het hoofddecor voor de elfde Week van het Landschap. De in 1883 verplaatste authentieke boerenschuur had z'n door deweekse jasje uitgedaan en droeg voor een weekje z'n zondagse pak. Aquarellen, lino's, tekenin gen, diaseries, boeken- en tijdschriftenmarkt en infor matie over de natuur. Tevens vertrekpunt voor de wandel en fietsexcursies, al dan niet onder begeleiding van een gids. Llit navraag bleek dat er veel waardering was voor de opzet van deze speciale natuurweek met als thema "veranderingen in het landschap". "Een goed uitgangspunt om vanuit deze karakteristieke boerderij direct de natuur in te kunnen", vond Rien Contant. "Vroeger heb ik nog in deze schuur gespeeld en Noord Beveland is voor mij een erg bekend gebied". De kunst expositie sprak hem aan. "De natuur wordt vaak heel erg liefelijk voorgesteld en van een mooie kant belicht, terwijl dat natuurlijk niet altijd zo is. De ruwte van de aquarellen is veel reëler en geeft bovendien een impressie van de beweging in de natuur. In de tekeningen herken ik veel landschaps elementen en ik zie er meer in als ik langer kijk. Niet alleen maar één ding". Over de excursie wilde hij nog kwijt dat hij het interessant vond, maar dat het jammer was dat er niet zoveel historische achtergronden over het gebied werden gegeven. Die mening was ook de familie de Looff toegedaan, maar verder ging er "een wereld voor ons open. We komen vaak op Zuid-Beveland en Walcheren en hebben Noord-Beveland nooit als zo n mooi natuurgebied gezien. Van origine Noord- bevelander heb ik eigenlijk de vooroordelen van mijn ouders overgenomen; de zee was gevaarlijk en werd verder gezien als leverancier van eten zoals mosselen, lamsoor en zeekraal. Maar het is een schitterend gebied", vertelt de heer de Looff. Over de expositie; "de aquarellen en tekeningen spreken me niet zo aan, maar het geweven wandkleed is prachtig en de diaserie is mede door de leuke uitleg erbij een succes". Dat niet iedereen het bezoek gepland had bleek uit het verhaal van Mevrouw Cornelus Werner. "Ik was aan het fietsen toen het begon te regenen en eigenlijk zocht ik een schuil plaats. De expositie is een complete verrassing. Ik ben niet geïnteresseerd in het "technische uitleg" gedeelte over de natuur. Ik houd er van de natuur te ervaren en ga op in De lioerdcrij tarnt en Zeezicht was tiet startpunt van alle aktivitcilen. 14

Zeeuws Landschap | 1992 | | pagina 14