D inlagentocht per p lardentram was v« »oral bij de jeugd er in trek. De Week van het Landschap, werd in Colijnsplaat leverde veel enthousiaste reacties up. Voor degenen die de activiteiten niet bezocht hebben geven we in dit nummer een uitgebreide terugblik. Een impressie van de sfeer tijdens de activiteiten volgt hieronder. Daarnaast een interview met kunstschilder Kees van Gilst die een uitgebreide thema-tentoonstelling over "landschap in ontwikkeling" samenstelde. Op pag. 17 vindt U een kleine- selectie uit de geëxposeerde werken. Op pagina 20/21 een selectie uit de gepresenteerde diaserie "Twee visies op het landschap". Deze presentatie bestond uit twee gelijktijdig vertoonde series met corresponderende beelden. Enerzijds een serie van Kees van Gilst die een kijkje op ontwikkeling van het landschap door artistieke bril liet zien. Daarnaast een door Chiel Jacobusse samengestelde serie met een benadering vanuit de biologische invalshoek. het landschap hier. Ik doe zelf een cursus en kan enorme inspiratie opdoen dankzij de diaserie, de aquarellen en de tekeningen. Ik vind de stijl, zwarte lijnen die het landschap markeren heel gedurfd". De boekenmarkt leverde naast genoegen ook een probleempje op. Een huilend jongetje beklaagde zich bij z'n moeder. Z'n broertje had een stapeltje oude tijdschriften onder z'n beheer en wilde hem geen exemplaar geven. Het broertje klemde de bladen tegen zich aan, maar na kortstondig beraad met z'n moeder wilde hij wel wat geven. "Maar niet die met die paarse hei en die grote vogel achterop!" Saskia de Loof vond de dia's goed en de excursie interessant. "Ik heb nu wat geleerd over inlagen en schorretjes en ik heb een paar vogels gezien". De aquarellen vond ze niet mooi maar de tekeningen en lino's waren volgens haar mooi precies getekend. Iemand anders vond de schuur een goede ambiance en was van mening dat het een meerwaarde gaf aan de excursie. "Een rustpunt voor en na de wandeling in de natuur Leen Rodenburgh geeft zelf rondleidingen op Walcheren en was enthousiast over de excursie. "Ik heb onderweg vier soorten veenmos kunnen meenemen en verder uit een De paardentram, getrokken door Hindor en Caspar, leidde langs de inlagen naar de Oesterput. "Heerlijk ontspannend", meldde iemand. Het continue geluid van de hoefijzers op het asfalt, de zon en het weidse uitzicht waren inderdaad zéér rustgevend, maar desalniettemin was men zeer leergierig; "Wat voor soort schapen zijn dat"? "Is dit een schor?" "Zie je de spinnedraden tussen het riet"? Hoewel voor sommigen de boerderij moeilijk te vinden was en het bovenstaande slechts een bescheiden selectie van de reacties weergeeft mogen we uit het commentaar in het gasten boek opmaken dat het een geslaagde "Week van het Land schap" is geweest, die hopelijk mag dienen als fundament voor volgend jaar inlaag liedblaadje en agrimonië. Bewijsmateriaal voor thuis", verklaart hij, alles in zakken en potjes stoppend. "Verder had ik nog nooit zo n drijftil in een inlaag gezien." En de schuur? "Ik vind de opzet hier uniek, zo in deze schuur. Het van aange spoelde draden geweven wand kleed is prachtig van kleur." De expositie en de diaserie hebben niet z'n volledige aandacht. "Als het buiten licht is, ben ik liever buiten." 15

Zeeuws Landschap | 1992 | | pagina 15