Zeeuws Landschap Agenda Saeftinghe Ter Hooge Thema-avond Landschapskalender Thema-nummer van "De Levende Natuur" Speciaal nummer over eendenkooien Verkrijgbaar bij het Zeeuwse Landschap Vertrekpunt: café ..Het Verdron ken Land", Koninginnestraat 21 te Emmadorp in de gemeente Hulst. U dient rekening te houden met de volgende voorwaarden: - Gezien de zwaarte van de tocht kunnen geen kinderen onder de 10 jaar en mensen die niet al te gezond zijn (hart patiënten b.v.!) mee. - Kleding die vuil mag worden en goed passende, kniehoge laarzen zijn noodzakelijk. - Duur van de tocht 3 a 4 uur. - Alleen donateurs van Het Zeeuwse Landschap en hun huisgenoten kunnen aan de tocht deelnemen. Data: 26 december: 9.45 uur. woensdag 30 december om 13-30 uur. Start vanaf de parkeerplaats bij het koetshuis, halverwege de oprijlaan vanaf de Koudekerkseweg bij Middelburg. Kosten: f 2,50 p.p.; donateurs en hun huisgenoten gratis. De jaarlijkse thema-avond van de groene organisaties in Zeeland (ZMF.WNF, Natuurmonumenten en Het Zeeuws Landschap) vindt plaats op 14 december om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Het onderweqi "De toekomst van de groene ruimte" wordt ingeleid door diverse sprekers, waarna discussie met de zaal volgt. Toegang gratis. Na het succes van de eerste uitgave hebben de Provinciale Landschappen voor 1993 .Zeeuws Landschap" is een uitgave van de Stichting--,.Het Zeeuwse Land schap". Het blad verschijnt vier-maal per jaar én wordt toegezonden aan begunstigers van de Stichting. De uitgaven van de Stichting geven voorlichting over het behoud van en Van het tijdschrift "De Levende Natuur" verscheen een thema nummer over "Estuarien Zeeland". Hierin worden enkele lezingen van ons symposium "Natuurbeheer voor kustvogels in een veranderend Deltagebied" weergegeven. Voorts een aantal bijdragen uit het symposium "Veilig getij" dat Rijkswaterstaat-directie Zeeland in 1991 organiseerde. Dit nummer is te verkrijgen door overmaking van f 12,50 op giro 245740 t.n.v. Het Zeeuwse Landschap, Heinkenszand, o.v.v. "De Levende Natuur". Bent u geïnteresseerd in de levensgemeenschappen van de eendenkooi of in het wel en wee van de Nederlandse kooikerhond? Wist u dat eendenkooien duizenden Nederlanders een naam zoals bijvoorbeeld Van der Kooij, Kooiman, Bekooij en Kooistra bezorgden? Over dit alles en nog veel meer rondom de eendenkooi als oase in een open soortenarm cultuurland- de zorg voor landschappelijk, natuur wetenschappelijk en cultuurhistorisch belangrijke terreinen in het algemeen en in Zeeland in het bijzonder. Overname van artikelen en illustraties alleen met toestemming van de redactie. opnieuw een kalender laten samenstellen door de nationaal en internationaal bekende fotograaf Martin Kers. Uit elke provincie is in deze kalender een prachtige land schapsfoto opgenomen. Voor Zeeland is dit een kleurrijk over zicht van de bloeiende vegetatie van het Zwin met op de achtergrond de dijk. De kalender (winkelprijs 21.95) is te bestellen bij onze Stichting voor 19,95 (inclusief porto). Afgehaald bij ons kantoor (na 1 november) kost de kalender 15,95. Gids voor Saeftingheƒ10,00 7,50) Plantenlijst5,00 4,0( Exemplaren van Zeeuws Landschap..../ 2,50 1,75 Fietsen op Schouwen Duiveland6,95 5,9"1 Fietsen op Zuid Beveland6,95 5,9:1 Fietsen op Walcheren8,95 7,9= Fietsen in West Zeeuwrs Vlaanderen 8,95 7,9; Fietsen in Oost Zeeuws Vlaanderen...../ 7,75 6,75 Mens en Zee Land ƒ30,00(25,00 Vliedbergen 11,00 (9,50 Vroege vogels ƒ23,00(18,00 Zeeland-nummer "Gorteria" ƒ10,50 9,00 Kalender 1993 19,95(15,95 Thema-nummer De Levende Natuur: 'Estuarien Zeeland' 12,50(10,00 schap is in 1990 een tijdschrift uitgekomen. Dit is een speciaal nummer van de Stichting Het Noordhollands Landschap en de Stichting Het Zuidhollands Landschap die dit in samenwerking met Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland hebben uitgebracht. Er zal ook door de Stichting Het Zeeuwse Landschap alles aan gedaan worden om het vak van kooiker in de toekomst te handhaven, waar tevens de natuur rondom de eendenkooi te St. Philipsland baat bij heeft. Mocht u nu al iets meer willen weten over het kooigebeuren, dan kunt u voor f 5(incl. verzendkosten) in het bezit komen van dit speciale nummer, door storting van dit bedrag op gironummer 299215 ten name van Stichting Het Noordhollands Landschap te Castricum, onder vermelding van "themanummer eendenkooien Koos Minnaar

Zeeuws Landschap | 1992 | | pagina 2