Aktiviteiten van de afdeling Walcheren Strandexcursie van de KNNV-Walcheren. De werkgroepen van de afdeling Beveland en enkele individuele leden hebben in de loop der jaren veel aan onder zoek gedaan. Het eerste gerichte onderzoek vond plaats in 1977, het betrof een planteninventari- satie op de Lange Koedijk te Nisse. Daarna volgde het Poel- bos. Het rapport van bevindin gen verscheen in 1981. In de loop der jaren werden veel andere onderzoeken gedaan, te weten: Het Abbekindersebos, de Hollandse Hoeve, de Industrie spoorlijn te Goes, naar het voorkomen van de huiszwalu wen op Zuid-Beveland, naar het voorkomen van planten en dieren in knotwilgen, naar de muizenstand van de Poel, de Rietput in de Wilhelminapolder, de paddestoelen van Zuid- Beveland. de paddestoelen van Schouwen-Duiveland. In bewer king of in een vergevorderd stadium zijn de paddestoelen van Noord- Beveland en de paddestoelen van Walcheren. Van alle onderzoeken is een rapport verschenen. Het paddestoelenonderzoek is grotendeels het werk van de heer W.D.J. Kuijs. De heer Kuijs is het type van een autodidact. Toen hij lid werd van de vereniging is hij zich vooral gaan interesseren voor de paddestoelen. Het gevolg was dat hij een van de grote paddestoelenkenners in ons land mag worden genoemd. In 1978 zijn enkele leden gestart met het opzetten van een cursus "Levende Natuur". De cursus was bestemd voor niet leden van de K.N.N.V. Hiervoor bestond grote belang stelling zodat de cursus in 1979 werd herhaald. In 1980 kwam de wens naar voren een I.V.N. - cursus te organiseren. Het bestuur vond dat een taak die niet op haar weg lag, met gevolg dat een educatieve werkgroep werd opgericht. Later is de naam van de werk groep gewijzigd in Werkgroep voor Natuur- en Milieu educatie. De inzet van de leden van de werkgroep wordt gekenmerkt door groot enthousiasme. Sinds haar oprichting zijn er I.V.N.- cursussen gegeven, cursussen over Zeeuwse landschappen. Natuur en Milieu, Milieukunde, determineren, paddestoelen, verder het leiden van educatieve excursies en nog vele andere aktiviteiten. Op 12 november 1980 werd een vogelwerkgroep opgericht. Deze werkgroep is in 1983 uit de K.N.N.V. getreden en zelfstandig verder gegaan als Vogelwerk groep Walcheren. Tot op heden is de onderlinge verstand houding uitstekend en zo nodig werken we samen. Om de vergrijzing binnen de afdeling tegen te gaan werd in 1983 besloten een jeugdgroep op te richten. Dankzij de zeer actieve leiding van de groep mag deze zich verheugen in flinke belangstelling. Hij telt momenteel 25 leden. Naar aanleiding van een duin versterking in Oranjezon kregen we contact met de Stichting Duinbehoud te Leiden. Dat heeft er toe geleid dat enkele leden van voormelde stichting in Middelburg zijn komen praten met enkele leden van de K.N.N.V. Dat gesprek heeft ertoe geleid dat in 1984 een Zeeuwse werkgroep van de stichting Duinbehoud is opgericht. In hetzelfde jaar werd op Walcheren een Planologie werkgroep van de Zeeuwse Milieufederatie in het leven geroepen. Ook hierbij was de K.N.N.V. betrokken. Tenslotte werd in 1992 een strand- werkgroep opgericht. Over het algemeen zijn de Walcherse werkgroepen maar een kort leven beschoren. Vele zijn in het verleden opgericht en na enkele jaren door gebrek aan belangstelling weer opgeheven. De planten- werkgroep bestaat al geruime tijd. Het aantal actieve leden is echter gering. Doordat de jubileumvieringen van de afdelingen Beveland en Walcheren samen vallen met het jubileum van de landelijke vereniging is dit door de afdeling Beveland in 1981 en 1991 samen gevierd. Het 90-jarig jubileum van de K.N.N.V. en het zestigjarig bestaan van de afdeling Beveland is op grootse wijze en onder geweldige belangstelling gevierd op de Hollandse Hoeve te Goes. De afdeling Walcheren heeft wel enkele aktiviteiten ontplooid ter gelegenheid van het negentig jarig bestaan van de K.N.N.V. maar het is er tot nu toe niet van gekomen haar eigen jubileum te vieren. In 1993 willen we daaraan alsnog aandacht besteden.

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 12