Van 10.000 naar 30.000 bezoekers? Het Zeeuwse Landschap houdt zich al sinds 1936 bezig met behoud en beheer van karakteristieke natuurgebieden in Zeeland Nalatenschappen giften en legaten nog, lagen de zee honden te zonnen op de oevers van de kreken. De bruinvissen sprongen er rond en zochten naar jonge, makkelijk te verschalken vis, die overvloedig voorhanden was. Het is vooral de waterverontreiniging, die deze natuurlijke bewoners heeft ver jaagd. Het Zeeuwse Landschap wil er alles aan doen om deze dieren weer terug te laten keren. Belgie belooft voor schoner water te zorgen. Het Zeeuwse Landschap doet de rest, met uw hulp. Het ruige en sobere oerlandschap van Saeftinghe oefent grote aantrekkingskracht uit op mensen. Door gevaren als het snel opkomen de water, drijfzand en dergelijke kan het gebied alleen onder begeleiding van een gids worden bezocht. Niettemin kunnen zij bij lange na niet voldoen aan het aantal aan vragen voor excursies. In de toekomst wil het Zeeuwse Landschap iedereen het avontuur van een excursie gunnen en bovendien een bezoekerscentrum inrichten zodat meer bezoekers van Saeftinghe kunnen genieten Z Steeds meer mensen steunen Het Zeeuwse Landschap door middel van nalatenschappen en legaten aan de Stichting Steunfonds Het Zeeuwse Landschap te Heinkenszand. Dankzij het Steunfonds kan het Zeeuwse Landschap, als het natuur- belang dat vereist, snel over geld beschikken, als andere mogelijkheden ontbreken. Voor een slagvaardige natuurbescherming is dat een noodzaak. Overigens zijn giften aan de Stichting afrekbaar voor de inkomsten belasting. Elke notaris kan u infor matie verstrekken. 17

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 17