if te'-v Geschiedenis herhaalt zich Koop een stukje Saeftinghe zonder dat de natuur eronder lijdt. In het bezoekerscentrum kan iedereen uitgebreide informatie krijgen over de historie, ontwikke ling en rijke natuur in het gebied. Ooit was Saeftinghe een welvarende plaats in een strategisch gebied, nabij de plek waar Honte en Schelde bij elkaar kwamen. Hoge vloeden in de vijftiende en zestiende eeuw verarmden dit dorp en de andere die in het gebied lagen, maar uitein- W delijk ging het voor de bewo- 'W ners verloren in de oorlog tegen de Spanjaarden. Het land kreeg weer het aanzien, dat het had voor mensen het betraden. De zee kreeg vrij toegang. Resten van dorpen en men selijke activiteiten zijn er nog steeds te vinden. In 1990 sloeg de zee twee gaten in de dijk van de nabij het Land van Saeftinghe gelegen Selena- polder. Het water drong naar binnen, daarmee vooruitlopend op het plan de polder aan de zee vrij te geven. Het getij begon zijn glad strijkende werk en planten en dieren namen het gebied in bezit, zoals zij vele eeuwen eerder hadden gedaan. Het Zeeuwsch Landschap zal hier verdere ontwikkeling van de natuur met kracht bevorderen. lm verdien een gratis ex cursie. Voor ƒ50,- maakt u 100 vierkante meter natuur. Meer mag natuurlijk ook. Stort uw bijdrage op postgironr. 245740 ten name van Stichting Het Zeeuwse Landschap in Heinkens- zand, onder vermelding van "Aktie Saeftinghe". Iedereen die een bijdrage stort, wordt uitgenodigd voor de open dag met speciale excursie die gehouden wordt bij de afsluiting van de aktie. Mogen wij op u rekenen? Stichting Het Zeeuwse Landschap Postbus 25 4450 AA Heinkenszand Telefoon 01106-2640

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 18