Straatenquetes Middelburg en Terneuzen Landschap eeuws landschap" wordt door de achterban goed gelezen en gewaardeerd. Per afzonderlijke enquete zijn de antwoorden van 98 dona teurs verwerkt. Voor vraag 1 werd de ondervraagde het logo van de Stichting getoond en de vraag was of men dit logo her kende. Het herkenningspercentage van Middelburg en Terneuzen liep nogal uiteen: van de 98 ondervraagden herkende l-t,3% Middelburgers het logo en 7,1% van de Terneuzenaren zag er het ZL-vignet in. Het leverde in ieder geval één verrassende uitspraak op: "Ja, dat herken ik wel, dat is een schaats". Op de vraag (2) of men bekend was met de doel stelling van de Stichting waren de reacties positiever: 29,6% van de mensen in Terneuzen was er mee bekend en voor Middel burg lag dit percentage op 52%. De vraag (3) waarbij activiteiten genoemd moesten worden leverde enkele zware denk- rimpels op: toch kon in Middel burg 37,8% van de ondervraag de personen activiteiten noemen, waarbij excursies en onderhoud en beheer van natuurgebieden het vaakst genoemd werden. De twee steden verloren elkaar bij deze vraag niet ver uit het oog: 31.6% van de responden ten in Terneuzen beantwoorden de vraag positief waarbij excursies en de sticker "ik hou van mijn Zeeuwse landschap" uitgesproken winnaars waren. Opvallend hierbij was dat het knotten van wilgen in Zeeuws- Vlaanderen blijkbaar bekender is dan op Walcheren: niet één Walchenaar noemde deze bezig heid, terwijl door de Zeeuws vlamingen het wilgenknotten met een duidelijke regelmaat genoemd werd. Uit het antwoord op de voorlaatste vraag (4) bleek dat 26,5% van de Middelburgse en 25,5% van de Terneuzense respondenten lid zijn van een andere vereniging tot natuurbehoud. De laatste vraag gaf inzicht in het aantal eigen donateurs van de Stichting: in Middelburg bleek 16,3% van de ondervraagden donateur en in Terneuzen 1%. hemanummer 15

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 15