Aanzienlijke particuliere bijdrage voor het Zeeuws Landschap door RJ. Willems SIEPERDASCHOR Op 18 december 1992 overleed Mr Bouco Sijds Sieperda. De heer Sieperda werd geboren op 5 juni 1911 te Groningen. Zijn jeugd bracht hij door in Groningen, Assen, Harderwijk en 's-Gravenhage. Na zijn rechtenstudie te Leiden was hij werkzaam bij het departement van Justitie, afdeling Kinderbescherming. Vanaf 1941 woonde hij in Zeeland en was hij verbonden aan de rechtbank te Middelburg. De heer Sieperda was verknocht aan het Zeeuwse land en in zijn vrije tijd trok hij er dan ook veel op uit om te genieten van de natuur en het landschap. In zijn leven heeft hij veel zien veran deren in het Zeeuwse land. vaak ook mooie landschappen verloren zien gaan. Als rechter was hij onder andere betrokken bij ruilverkavelingen die zeker in die tijd (jaren '70) niet altijd bijdroegen aan de verfraaiing van de door hem zo geliefde provincie. De heer Sieperda vervulde belangrijke funkties. Zo was hij onder meer voorzitter van de Krijgsraad en voorzitter van de Raad voor de Kinderbescher ming. Voor deze maatschappijke inzet werd hij bij zijn afscheid als vice-president van de recht bank te Middelburg benoemd tot Officier in de orde van Oranje Nassau. Hij werd toen "het hart van de rechtbank" genoemd, maar ook lag zijn hart in het Zeeuwse landschap. In het Verdronken Land van Saeftinghe dat hij onder andere bezocht met onze oud- secre taris Mr T. Lebret en al die andere mooie Zeeuwse plekjes. Zijn liefde voor Zeeland was zo groot dat hij afzag van de hem geboden promotiemogelijk heden elders. Steeds heeft hij het belang en de noodzaak tot bescherming van de Zeeuwse natuur ingezien doch hij trad hiermee niet op de voorgrond. Wel overwoog hij hoe hij zijn bijdrage kon geven aan het behoud van datgene wat hem zo dierbaar was. En zo kwam hij. in nauw overleg en met volledige instemming van zijn echtgenote mevrouw E.M. Sieperda-Staab. tot het besluit een aanzienlijk bedrag na te laten aan de Stichting Steun fonds Het Zeeuwse Landschap. 20 Dit Steunfonds heeft als enige doel de belangen van onze Stichting te steunen in situaties waarin andere mogelijkheden ontbreken.Juist op dit moment uiterst aktueel. Immers voor de aankoop en definitieve veilig stelling van het belangrijkste zeeuwse natuurmonument Het Verdronken Land van Saeftinghe moest het Zeeuwse Landschap zelf een groot deel van de aankoopsom op tafel leggen. Dankzij het legaat van de heer Sieperda werd het mogelijk tot deze aankoop over te gaan. Een bestemming die hij zeker met vreugde en instemming zou hebben begroet. Een ieder die het Zeeuwse Landschap een goed hart toedraagt zal zeer verheugd zijn dat met dit legaat dergelijke oplossingen mogelijk zijn.Het Bestuur van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" heeft besloten de naam van de heer Sieperda blijvend te verbinden aan de zeeuwse natuur. Zoals wij U eerder berichtten is tijdens zware stormen in 1990 de zomerdijk van de Selena- polder doorgebroken. Deze voormalige polder is inmiddels begroeid met schorvegetatie en hij ontwikkelde zich tot een waardevolle uitbreiding van het Verdronken Land van Saef tinghe. De naam Selenapolder is een volksnaam van recente datum en nu hij geen polder meer is werd er gezocht naar een toepasselijke naam: dit deel van de schorren van Saeftinghe zal voortaan de naam dragen "Sieperdaschor". Dc heer Sieperda Dc aankoop van deze schorren mogelijk dankzij een legaat van Mr l.S. Sieperda aan de Stichting Steunfo ids Het Zeeuwse Landschap. De heer Sieperda (1911 - 1992) was v ce- president van dc arrondissementsrei Ik bank te Middelburg gedurende dc periode 1958 - 1978.

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 20