Saeftinghe en Publiborn door Sonja Backx Immers, werknemers hebben behoefte aan een goed leef-, werk-, en recreeermilieu. Goed zorgen voor je mensen is goed zorgen voor de natuur en wie anders dan Het Zeeuwse Landschap zorgt daarvoor? Voor de trouwe kleine lettertjes lezers onder u is het bekend dat Publiborn al sinds geruime tijd optreedt als intermediair voor de advertenties in dit tijdschrift. En nu de fondswervingsactie. Iets heel anders, maar juist daarom een enorme uitdaging. Gebrek aan initiatief kan het bu reau niet verweten worden. Tijdens de bijeenkomst in de schaapskooi bood het bureau een kunstwerk aan dat aan het eind van de sponsoraktie ver loot wordt onder de bedrijven die symbolisch een stuk Saeftinghe hebben gekocht. Een collector's item, vooral door de bijzondere vormgeving (zie foto), die op naam staat van Jean-Paul Mulder van Publiborn. Het plastiek symboliseert de samenwerking tussen de natuur en het bedrijfsleven, die hope lijk in de nabije toekomst een onlosmakelijk tweespan gaan vormen. Tijdens de openingspresentatie werd een ingelijste schets van het ontwerp reeds verkocht aan de hoogste bieder. Voor de sponsoraktie zal het bedrijfsleven in de ruimste zin worden benaderd. Zowel het midden- en kleinbedrijf als mul tinationals zal worden voorge steld om, in financiële zin, een stukje Saeftinghe onder de hoe de te nemen, zodat Saeftinghe het unieke gebied kan blijven dat het nu is. Publiborn en Saeftinghe: vakkennis en natuur vormen niet altijd een ideale combinatie. Echter in dit geval duidelijk wel. Aan de ene zijde de Stichting Het Zeeuwse Landschap en aan de andere zijde Publiborn in Goes. Geen tegengestelde zijden overigens want zeker tot het begin volgend jaar vormen zij een twee-eenheid die zich sterk maakt voor de actie voor Het Verdronken Land van Saeftinghe. Voor de brandende zon, de welkome wind en het uitgestrekte schorrengebied was 29 juni j.l. ongetwijfeld een dag als alle andere: een levendige mensenschare zich voortbewegend door het voorportaal van het geulen en slikken-Saeftinghe. Hoewel: waren de activitei ten in de schaapskooi toch niet enigszins afwijkend van de normale gang van zaken? Al was het maar het feit dat bijna de hele groep zich in passende stijl op balen stro installeerde om v ftinghe aktie. naar de diverse sprekers te luisteren Die speeches wezen een rich ting uit: de aankoop van 543 hectare Saeftinghe door Het Zeeuwse Landschap. Op 29 juni vond de ondertekening plaats van de akte tot grondoverdracht en werd tevens het startsein gegeven voor de sponsoraktie die voor dit gebied is opgezet. Om in ieder geval in het onder houd te voorzien en daarnaast om de inrichting van het brood nodige bezoekerscentrum te be werkstelligen. Het bureau Publi born uit Goes heeft enthousiast de taak op zich genomen de fondswervingsactie naar het bedrijfsleven toe te verzorgen. Voor de Stichting Het Zeeuwse Landschap is de stap naar het bedrijfsleven toe. I genodigden kwamen een kijkje nemen bij de start van de fnndraising-aktie op 29 juni. 21

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 21