n memoriam Walter Fornoville Saeftinghe krijgt een Neckermann-geul Walter Fornoville t Op 24 augustus overleed op 55- jarige leeftijd, ten gevolge van een tragisch auto-ongeval Saef- tinghegids Walter Fornoville. Wij verliezen in hem een goede vriend en gewaardeerd collega. Hij kon een gezelschap anime ren als geen ander. Zijn markante snor zal vele ex- cursiegangers die hij in de loop der jaren door het Verdronken Land van Saeftinghe heeft rond geleid bijgebleven zijn. De kennis en de historie van het gebied waren voor hem zijn lust en zijn leven. Hij zat nog zo boordevol plannen. Walter was een aimabel mens. Zo zal hij ook in onze herinnering blijven. Zijn Saeftinghe vrienden. Zoals alle lezers van ons blad inmiddels wel weten loopt er een grote fundraising-aktie voor de veiligstelling van Saeftinghe. Daarbij wordt via Publiborn in Goes ook het bedrijfsleven benaderd voor sponsoring van de aktie. De grootste bedrijfssponsor tot nu toe is het postorderbedrijf Xeckermann B.V. Mede ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Xeckermann schonk het bedrijf een bedrag van 40.000 gulden voor de aktie Saeftinghe: een flinke opsteker om het uiteindelijke streefbe drag van ruim 8 ton te kunnen halen. Als blijk van waardering is een van de geulen in Saeftinghe blijvend naar het bedrijf genoemd. Op 25 oktober kreeg de geul haar officiële naam. en ter gelegenheid daarvan ledig den R. van der Berg. lid hoofd directie Neckerntann en onze penningmeester J.T. Laport gezamenlijk een emmer schoon Scheldewater in de geul. Dit om te benadrukken dat naast een 18 materiële bijdrage in de vorm van sponsoring, ook een directe bijdrage vanuit het bedrijfsleven nodig is om Saefinghe als na tuurgebied goed te laten functioneren. Sanering van lozingen, zodat de Schelde weer schoon water en slib aanvoert, staat hoog op het verlanglijstje van onze Stichting. Want ook dat is essentieel voor het behoud van Saeftinghe! Lid hoofddirectie Neckermann R.J. van der Berg en penningmeester J.T. Laport ledigen een emmer schoon Scheldewater in de Neckermann-geul.

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 18