»:j. mpressie van de Keihoogte -_ri. door Carolien Abrahamse ACTIVA International b.v. Samen maken we er méér dan drukwerk van Wat moet je in zo'n vogelobservatiehut? Dat vroeg ik mijzelf, als niet-vogelkenner af en daarom ging ik een kijkje nemen in de vogelobservatiehut te Wissenkerke. Gewapend met een verrekijker, vogelgids en dosis nieuws gierigheid ging ik op pad. Wandelend naar de observatie hut krijg je al een eerste indruk: een grote plas water waar zowel in als omheen vogels vertoeven. Er heerst complete rust. Het laat ste deel van het pad is afgeschermd door een schutting van riet, zodat de vogels niet verstoord kunnen worden. Voorzichtig open ik de deur van de houten hut. De luikjes moeten pas geopend worden als de deur gesloten is, omdat de vogels anders kunnen schrikken door de lichtinval. Onder de luiken zijn bankjes geplaatst en er is ruimte waar je eventueel een boek of schrift kunt leggen. Aan de wand in de hut hangen borden met daarop afbeeldin gen van de meest voorkomende vogelsoorten in dit gebied. Ik pak de verrekijker en observeer eerst het hele gebied. Een deel van de vogels verblijft op het water, anderen op het land. Een groep van ongeveer negen vo gels dobbert rustig op het water rond, terwijl anderen naarstig op zoek zijn naar voedsel. Aan de rand van het water staat een groep eenden in het zonnetje te luieren, terwijl ook hier een groep vogels hun voedsel zoekt in het drassige land. Twee konij nen huppelen voorbij, maar geen vogel laat zich door hen verstoren. Twee eenden, waarschijnlijk een paartje, komen aanvliegen en strijken op het water neer. En daar krijgen twee vogels ruzie, de een rent de ander achterna en verjaagt hem. Drie witte zwanen kijken toe. Dit gebied bruist van leven! Inmiddels pak ik, nieuwsgierig gewor den naar de namen, de vogelgids erbij. De groep vogels die op het water drijft, ken ik wel, dat zijn meeuwen! Maar de gids leert mij dat er veel verschillende soorten zijn: mantelmeeuw, storm- rneeuw, kokmeeuw, dw ergmeeuw, dunbekmeeuw, dri- eteenmeeuw. Het blijken zilvermeeuwen te zijn. Ook van de andere vogels vind ik de namen. Vaak hebben mannetje en vrouwtje hetzelfde pakje aan, maar bij b.v. de smient (een eendsoort) is er uiterlijk groot verschil. Ook is het leuk om te tellen ho eveel vogels van één soort er aanwezig zijn in dit gebied. Tot mijn schrik zie ik op mijn horloge dat ik hier al ruim een uur zit! De tijd vliegt voorbij! Er is in een vogelobservatiehut meer te beleven dan je denkt! GRAFISCH BEDRIJF Financieel Adviesbureau Rondweg 8 (Belg./Ned. grens) Postbus 98 - 4524 ZH SLUIS (NL) Tel. 01178-62660 Fax 01178-62560 Tel. vanuit België 00-31-1178-62660 Westhavendijk 152, Postbus 93, 4460 AB Goes, Telefoon: 01100- 13210 Fax: 01100-31767 23

Zeeuws Landschap | 1993 | | pagina 23