Secretaris neemt afscheid W VISSERIJBEDRIJF S.L. SCHOT Prof. Dr. P.H. Nienhuis, secretaris van onze Stichting neemt afscheid als Bestuurslid. De heer Nienhuis is 17 jaar bestuurslid geweest en heeft daarmee het groeiproces van onze Stichting geheel mee kunnen maken. Met zijn kennis en inzet heeft hij aan die groei ook een belangrijke sturing gegeven. Met zoveel ervaring heeft zijn visie op de toekomst een extra dimensie. In zijn afscheidswoor den geeft hij aanwijzigingen voor de toekomst. Wij willen U een enkele passage niet ont houden. Hij neemt immers niet alleen afscheid van het Bestuur maar ook van U als donateur en geïnteresseerde in ons werk. "Ik heb met zeer groot plezier 17 jaar zitting gehad in het Bestuur van Zeeuws Landschap. Dankzij de inzet van actieve bestuurders, bijgestaan door een enthousiaste ploeg werkers, is er werkelijk wat bereikt in de Zeeuwse natuur- en landschaps bescherming. Onze organisatie heeft een vaste en gerespecteer de plaats gekregen in de Zeeuwse samenleving. Er liggen grote mogelijkheden voor het verwerven van natuurterreinen in de nabije toekomst; ik denk aan de nog in de kinderschoe nen staande natuurontwikke ling. met als belangrijk element het creatief braakleggen van landbouwgrond. Ook op het gebied van de natuur- en milieu-educatie en -voorlichting staan we nog maar aan het be gin. Verwerven, beheren, voor lichten: deze belangen moeten onder de hoede blijven van een provinciale organisatie die dicht bij de Zeeuwen en midden in het karakteristieke Zeeuwse landschap staat". De reden van zijn vertrek is zijn benoeming tot hoogleraar Milieukunde aan de Universiteit van Nijmegen.Het centrale onderwerp waarmee hij zich gaat bezighouden is de natuur- en milieuproblematiek van het Op excursie in Saeftinghe Nienhuis 2e van rechts. stroomgebied van onze grote rivieren Rijn en Maas. Al het Rijn en Maaswater stroomt uiteinde lijk via de estuaria naar zee, en dat betekent dat de afstand tussen het Zeeuwse Landschap en "Nijmegen" veel kleiner is dan zo op het eerste gezicht lijkt. Een deel van de week blijft hij verbonden aan het Neder lands Instituut voor Oecologisch Onderzoek, vestiging Nieuwer- sluis bij Utrecht. Echt van het water scheiden kan hij niet. Als nieuwe woonplaats heeft hij dan ook Zaltbommel uitgekozen, strategisch gelegen aan de Waal. Bestuur en personeel nemen met node afscheid. Hij heeft veel gedaan voor de Zeeuwse natuurbescherming. Wij allen zijn hem hiervoor dank ver schuldigd. Graag wensen wij hem alle goeds toe in zijn nieuwe betrek king. Tot nieuwe secretaris heeft het Bestuur Mr. R. Zonnevylle benoemd. De heer Zonnevylle is kandidaat-notaris te Zierikzee en is reeds geruime tijd lid van het Bestuur. R.W. 18

Zeeuws Landschap | 1994 | | pagina 18