Uit het beheer EPZ sponsort infoborden: Nieuwe toegangsweg in Saeftinghe De Wcstcindsc Weel bij Borssele Het ligt in de bedoeling om in de komende jaren bij een groot aantal van onze terreinen infoborden te plaatsen. Die geven naast een platte grond van het gebied, informatie over de flora en fauna, excursiemogelijk heden en over het beheer van een gebied. Deze zomer worden infobor den geplaatst bij de Westeindse Weel en bij de Berg van Trove in Borssele. Onze Stichting wordt mede door de locatie Zeeland van Elektriciteits- Produktiemaatschappij Zuid-Neder land EPZ financieel ondersteunt. Dit is vastgelegd in een sponsorcon tract voor een periode van drie jaar. De financiële bijdrage in 1993 is ge bruikt voor de uitgave van het zak- gidsje voor De Westerschelde (weste lijk deel). De EPZ sponsorbijdrage voor 1994 wordt gebruikt voor de financiering van de infoborden. Volgens Ger Villerius (PR-medewer- kerf heeft EPZ eind 1993 in het kader van haar milieubeleid tot de sponsoring besloten omdat het bedrijf belang hecht aan goede voorzieningen op het gebied van milieu- educatie. Ook binnen de eigen organisatie krijgt bevordering van het milieu bewustzijn aandacht als onderdeel van de bedrijfsinterne milieuzorg. Begrazingsbeheer in het Verdronken Land van Saeftinghe is van groot belang voor een gevarieerde vegetatie en een rijke vogelstand. Eén van de veebedrijven, bedrijf De Noord, ligt buitendijks in het schorgebied. De toegangsweg daarnaar toe, de weg door het Sieperda-schor, is dan ook aan de getijde-invloed onderhevig. In november 1992 was er zo'n hoog tij dat een 20 m breed gat in de weg geslagen werd. Het veebedrijf moet dagelijks toegankelijk zijn, vandaar dat in aller ijl een noodbrug werd aangelegd. In de periode daarna tot afgelopen voorjaar kwamen er regelmatig extra hoge vloedstanden in de Westerschelde voor, en het getij 'speelde' dan met de noodbrug. De brug verzakte, moest een keer verplaatst worden, en bestortingen bij de brughoofden spoelden los. Dit veroorzaakte vele problemen voor de bereikbaarheid van het bedrijf De- Noord; veehouder van Liere heeft er menig grijze haar aan te danken. Het werd duidelijk dat een struk- turele aanpassing van de toegangsweg en een degelijke brug over de kreek die de weg kruist noodzakelijk was. De kosten daarvoor werden op 215.000,- begroot. Een heel bedrag voor Het Zeeuwse Landschap, en het duurde dan ook even voordat dat bij elkaar gesprokkeld was. Afgelopen voorjaar was het zo ver en kon, na verkrijging van een onthef fing van de Natuurbeschermingswet, met de aanpassingswerken begonnen worden. Bij het uitkomen van dit tijdschrift zal de weg klaar zijn en kan de boer met een gerust hart met een volle veewagen over de brug rijden. Dankzij financiële bijdragen van het Ministerie van LN&V, het Prins Bernhard Fonds en de Stichting Doen/Nationale Postcode Loterij kon dit werk uitgevoerd worden. 14

Zeeuws Landschap | 1994 | | pagina 14