Saeftinghe centraal in de Week van het Landschap Vogels in de vlucht Het Verdronken Land van Saeftinghe is zonder twijfel het bekendste Zeeuwse natuurgebied. De enorme oppervlakte, het getijverschil van bijna 5 meter, en de brakwaterflora en fauna geven aan dit gebied een uniek karakter. De vogelrijkdom is er ongekend. In de loop der jaren zijn bijna 200 verschillende vogelsoorten in Saeftinghe waargenomen. Bijzondere vogels als lepelaar en zeearend behoren tot de jaarlijkse gasten. Ganzen, eenden en meeuwen verblijven in het gebied met tienduizenden tegelijk. Gemiddeld verblijven dagelijks meer dan honderdduizend vogels in het Verdronken Land. Sommige soorten komen er om te broeden, anderen gebruiken Saeftinghe als tankstation op de lange trektocht naar het zuiden en - waarschijnlijk verreweg de meesten komen er om te overwinteren. Net zo goed als bij de vogels is het Verdronken Land van Saeftinghe bij de mensen in trek. Inmiddels zijn er enkele honderdduizenden mensen die Schaapskudde in Saeftinghe in dit ruige, ongerepte gebied op excursie geweest zijn. Je moet het een keer gedaan hebben om te weten wat het is. Zwerven door een oerland- schap, waar het ritme van de getijden, de wind en stroming en de altijd aanwezige vogels de sfeer bepalen. Voor de excursies zijn altijd lange wachtlijsten, omdat de animo veel groter is dan het terrein aankan. Ieder jaar weer moeten veel mensen die Saeftinghe willen bezoeken teleur gesteld worden. Maar er wordt hard aan gewerkt om dat probleem door het stichten van een bezoekers centrum op te lossen. Vooruitlopend daarop worden in de Week van het Landschap dagelijks excursies georganiseerd, waaraan iedereen gratis kan deelnemen. Tentoonstelling Op de plaats waar in de nabije toekomst het bezoekerscentrum Saeftinghe zal worden gebouwd komt in de Week van het Landschap een grote tent te staan. Daar wordt een expositie over Saeftinghe ingericht die de bezoekers alvast een voorproefje biedt van wat zij in het terrein te zien krijgen. In diezelfde tent gaat ook de film "Saeftinghe in de Lente" in première. Deze film werd dit jaar gemaakt als eerste deel van een serie over de vier jaargetijden in Saeftinghe. De tent wordt geplaatst op het erf van Café 't Verdronken Land, koninginnestraat 6 in Emmadorp (Nieuw Namen). Deze tent is dagelijks geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Iedere geïnteresseerde kan er gratis, zonder aanmelding vooraf binnenlopen. Het Sieperdaschor 4

Zeeuws Landschap | 1994 | | pagina 4