Excursies Alle aktiviteitcn die in dc week van het landschap in Saeftinghe georganiseerd worden zijn gratis. Startpunt voor alle activiteiten is: Café 't Verdronken Land, Koninginnestraat 21 in Emmadorp (Nieuw-Namen). Saeftinghe ter hoogte van degasdam Van 17 t/m 22 september is er dagelijks een excursie om kwart voor den 's ochtends. Op 23, 24 en 25 eptember start de tocht 's ochtends >m kwart voor elf. Het zijn tochten lie ongeveer twee uur duren. Gezien le zwaarte van het terrein, waar weke nodder, diepe geulen en verraderlijke Irijfzandplekken eerder regel dan litzondering zijn, is de tocht mgeschikt voor hartpatiënten, nensen die slecht ter been zijn en anderen beneden de twaalf jaar. Om ook deze laatste groep gelegen- teid te bieden om met Saeftinghe tennis te maken, worden er gelijk- ijdig met de andere excursies, cinderexcursies georganiseerd die door minder zwaar terrein lopen. Natuurlijk zijn daarbij ook volwas- •enen welkom. Voor deelname aan de xcursies zijn laarzen noodzakelijk, toud er ook rekening mee dat er nodder op uw kleren kan komen. Niet in het zondagse pak verschijnen dus! Het aantal deelnemers aan de excur- ies is niet onbeperkt. Daarom is tanmelding vooraf noodzakelijk. Dat ,an schriftelijk bij de conservator van ■iaeftinghe: De tureluureen van de meest karakteristieke hroedvogels van het schor Dhr J. Neve, Middelweg 1, Graauw. Telefonisch aanmelden kan tijdens kantooruren bij het kantoor van Het Zeeuwse Landschap, telefoon: 01106 2640. Graag vroegtijdig aan melden, want we verwachten dat de excursies - vooral in het weekeinde - al snel volgeboekt zullen zijn. Vogelkijktocht per boerenwagen Op zaterdag 17 september en op zaterdag 24 september wordt een vogelkijktocht per boerenwagen georganiseerd. Die gaat op beide zaterdagen van start om 14.00 uur 's- middags. De tocht gaat over de gasdam, gelegen tussen Saeftinghe en het Sieperdaschor. Het is een plek die bij vogelaars bekend is als vogel- gebied bij uitstek. Het moerassige schor van Saeftinghe en de onder gelopen polder die recent omgedoopt is tot Sieperdaschor herbergen een keur van watervogels en juist in de trekperiode kunnen daar soms grote verrassingen bij zijn. Net als voor de excursies is voor deelname aan de vogelkijktocht aanmelding vooraf noodzakelijk. Speurtocht Op woensdag 21 september wordt om 14.00 uur een speurtocht voor kinderen tot twaalf jaar georgani seerd. Wie herkent de typische brakwaterplanten van Saeftinghe? Waar broeden de kiekendieven die je voortdurend boven het schor ziet jagen? Vragen waarop je tijdens een tocht langs een tevoren uitgezette route het antwoord moet zien te vinden. Natuurlijk is er voor de beste Saeftinghe-kenner een leuke prijs! 5

Zeeuws Landschap | 1994 | | pagina 5