Uit het beheer Zeeuws Landschap verwelkomt 10.000-ste donateur Tekenwedstrijd Op 14 oktober was het feest op Landgoed Landlust in Heinkenszand. Het Zeeuwse Landschap had een feestelijke ontvangst bereid voor de 10.000-ste donateur, mevrouw Koridon uit Nisse. In het bos bij het hoofdkantoor van Het Zeeuwse Landschap werd zij door het bestuur van de stichting in de bloemetjes gezet. Uit handen van voorzitter T.A. Vogel kreeg mevrouw Koridon bloe men en een boek over Het Zeeuwse Landschap aangeboden. Daarnaast ontving zij in plaats van een boeken- of geschenkenbon een biljet van 100 gulden. Een beetje symbolisch, noemde voorzitter Vogel dat cadeau. Honderd gulden is 10.000 cent, en als je het biljet goed bekijkt vindt u daarop ook iets wat model kan staan voor ons werk. Er is een steenuil en een muis afgebeeld, dat wil zeggen een predator met zijn belangrijkste prooi. "Het boeiende en uitdagende aan het werk van Het Zeeuwse Landschap is nu juist dat we niet alleen mikken op het behoud van een bepaalde dier- of plantensoort, maar op de bescherming van de complete levensgemeenschap; het landschap met alles erop en eraan." aldus Vogel. "En dat is de reden dat wij u deze "cadeaubon", waar een klein stuk van het ingewikkelde voedselweb in de natuur is afgebeeld, aanbieden". Mevrouw Koridon toonde zich verrast met de ontvangst. Spontaan bestemde zij het honderdguldenbiijet tot gift voor Het Zeeuwse Land schap. "Gebruik het geld maar om het Zeeuwse landschap zo mooi te houden als het nu is" was haar reaktie op de aanbieding van de bon. Tot slot werd in de sfeervolle entou rage van het herfstbos een feesttaart aangesneden en een fles champagne ontkurkt. Voorzitter T.A. Vogel verwelkomt mevrouw Koridon uit Nisse als 10.000-ste donateur Door het landelijk bureau dat de Week van het Landschap verzorgt was dit jaar een tekenwedstrijd georga niseerd, waarbij de inzendingen per provincie gedurende de Week van het Landschap tentoongesteld konden worden. In de tent bij het Verdron ken Land van Saeftinghe vulden en kele honderden bezoekers een beoor delingsformulier in voor de (slechts) vijf tekeningen die vanuit Zeeland waren ingezonden. Hoewel alle tekeningen veel waarde ring kregen was de aanwijzing van de winnaar niet moeilijk. Een grote meerderheid van de bezoekers gaf het hoogste cijfer voor de tekening van "een havik die in de vlucht een duif vangt die verschrikt omkijkt". Zo had inzender Ruben Schmetz uit Vlissingen zijn werkstuk genoemd. Ruben heeft voor zijn prachtige tekening een boekenbon gekregen. Harih met houtduif 9 de winnende tekening van Ruben Schmetz uit Vlissingen

Zeeuws Landschap | 1994 | | pagina 9