boven de honderd verschillende soor ten opgeleverd, maar er is nog niets bekend over hoe de vlinderfauna er in het voorjaar en de vroege zomer uitziet. Donateurs die interesse hebben om van nabij met de nachtvlinders en de inventarisatiemethode kennis te ma ken zijn welkom bij de inventarisatie op 5 en 6 mei. Op de avond van 5 mei wordt er gewerkt vanaf 20.00 uur tot laat in de avond. Op zaterdag 6 mei om 6.00 uur 's-ochtends gaan we registreren wat de lichtvangst heeft opgeleverd. Bij twijfelachtige weerberichten (wind, regen) kunt u vrijdags tussen 18.00 en 20.00 uur bellen of de inventarisatie doorgaat, op nummer 01677-2877. Populierepijlstaart; één van onze grootste nachtvlinders lokt de meeste vlinders aan, maar ook de wat makkelijker hanteerbare menglichtgloeilamp staat garant voor goede resultaten. Het lijkt een beetje op toveren. Je spant op een windstille zomeravond een wit laken tegen de muur en laat daar zo'n speciale lamp op schijnen. Het duurt niet lang of de eerste vlinders strijken op het laken neer. Ze worden in de lichtkring gevangen en zetten zich op het laken neer in rusthouding, zodat je ze rustig kunt bekijken. Het is beslist geen uitzon dering dat je op die manier enkele honderden vlinders per nacht op het laken krijgt en daarbij gaat het dan om tientallen verschillende soorten. De gespecialiseerde eisen die vlinders aan hun milieu stellen maakt ze interessant voor de natuurbeheerder. Een inventarisatie van de in een terrein aanwezige vlinders geeft een belangrijke graadmeter voor de kwali teit van het terrein en de richting waarin het zich ontwikkelt. Er loopt momenteel een onderzoek naar de vlinderstand op de eendenkooi in Anna-Jacobapolder. Dat heeft al ver Veel kleine, fragiele nachtvlinders worden gerekend tot dc soortenrijke familie van de spanners 21

Zeeuws Landschap | 1995 | | pagina 21