grootste deel van de wereld lijdt honger. En wij zitten met met een probleem dat we overal te veel van hebben. Ja natuurlijk: we hebben Europa tot het laatste gaatje dicht gemetseld en nou zouden we net moeten doen of er daarbuiten niets meer bestaat. Voordat we ons luxe probleem gaan oplossen, zouden we eerst eens moeten bekijken hoe we al die kalorieën daar krijgen waar de mensen er een enorme behoefte aan hebben. "Al woont hij naar zijn zin in Ren- kum, Zeeland blijft de professor trekken. Niet alleen omdat hij het, bij wijze van spreken, zelfheeft helpen maken; het samenspel van land en water boeit het meest naarmate je verder in de Delta afzakt. Dat woord 'Delta' heeft een belangrijke rol in zijn leven gespeeld. Ook buiten zijn werk om. „Niemand weet dat natuur lijk nog, maar ik was de initiatief nemer voor de Stichting Delta Cultureel in Veere. Die Grote Kerk Populierenxeen zegen voor Zeeland" moest een grote bestemming krijgen: concerten, tentoonstelling, mooie dingen. Dat werd toen als een waan zinnig plan gezien maar we begonnen met een paar man en 250 gulden. Dat is eigenlijk precies hetzelfde als met het landschap. Als je iets moois hebt, zoek je naar wegen om het de mensen te laten gebruiken, om het ten dienste te laten zijn van de samenleving. Volgens mij is dat vrij natuurlijk, een soort menselijke eigenschap. Als mij dat tot een enfant terrible maakt, dan maar een enfant terrible. Daar ben ik dan trots op. Net als op die Oeuvreprijs, trouwens. Geloof maar dat ik daar blij mee ben." Het Poelbos; één van de Zeeuwse creaties van De Jonge 8

Zeeuws Landschap | 1995 | | pagina 8