geslagen. In de kustlandschappen in het Deltagebied zijn vooral eenden en steltlopers vaak het haasje. Speuren naar de slechtvalk De Slikken van de Heen bij Sint Philipsland zijn de laatste jaren favo riet bij slechtvalken. Wie de palen van de afrastering langs het ganzenop- vanggebied "Beukelenberg" afspeurt heeft een gerede kans om het beest in de kijker te krijgen. Als dat niet lukt is er alle kans dat de slechtvalk in de omgeving aan het jagen is. Het zoe ken is dan naar een in paniek uit elkaar spattende groep eenden. Want die kennen het silhouet van hun aartsvijand op een prikje. Voor het menselijk oog is het toch vaak nog even speuren voordat de slanke snel heidsduivel op het netv lies verschijnt. Het beste lukt dat nog met een telescoop en natuurlijk zorgen wij dat er op onze speurtocht zo'n attribuut aanwezig is. Deelnemers die zelf een telescoop hebben moeten die zeker niet thuislaten. Vogelboulevard Mocht de slechtvalk onverhoopt verstek laten gaan, dan is er nog geen man overboord. Momenteel is er in Zuidwest-Nederland nauwelijks een ander gebied aan te wijzen waar het v oor vogels en vogelaars zo goed toeven is als langs de Philipsdam. Eenden in allerlei soorten, fuut- achtigen, aalscholvers, reigers en ganzen verblijven er met duizenden. En altijd weer zijn daar soorten bij die het vogelaarsvolkje in opperste staat van paraatheid weten te bren gen. Om u lekker te maken een korte opsomming van de mooiste waarne mingen van de laatste jaren: reuzen- stern, steltkluut, poelruiter, duin pieper en bruinkopgors. Okay, dat zijn allemaal zomergasten. Maar het rijtje bijzondere winterwaarnemingen is minstens even lang: krooneend, roodhalsfuut, zeearend, visarend, zwarte ibis, kleine zilverreiger. Kort om: een midvvinter-vogeltocht over de vogelboulevard staat garant voor een spectaculair ochtendje vogel- kijken. Donateurs en hun huisgeno ten zijn daarvoor welkom op zaterdag 20 januari om 10.00 uur. Vertrek vanaf de uitzichttoren bij de Kram mersluizen op de Philipsdam. De tocht begint om 10.00 uur en duurt ongeveer twee uur. Groepen watervogels raken in paniek bij bet naderen van een slechtvalk

Zeeuws Landschap | 1995 | | pagina 5