Ook vcldbezock hoort erbij. Het bestuur op excursie in bet schor. Rechts op de voorgrond de heer Votjcl. van het aantal donateurs is door de- heer Vogel dan ook steeds veel aan dacht gegeven. In de provincie Zeeland is inmiddels 1 op de 12 huishoudens donateur van de Stichting. Vrijwel nergens anders wordt een dergelijke hoge dichtheid gehaald. Samenwerking Samenwerking is een belangrijk credo van de heer Vogel. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij een belang rijke stimulator was van de oprichting van de Unie van Provinciale Land schappen in Nederland. Hij voelde zich in dit gezelschap zeer wel thuis hetgeen voor hem een hoogtepunt kreeg tijdens een excursie naar de Extremadoura in Spanje, waar dankzij inspanningen in Unieverband een landgoed kon worden behoed voor een zekere ondergang. Binnen de grenzen van dit landgoed over winteren vele weidevogels die in de zomer in onze reservaten verblijven. De Stichting was in de periode van de heer Vogel zeer succesvol bij de realisering van haar doelstellingen. Er is slechts één ontwikkeling geweest waar hij het echt niet mee eens kon zijn. Dit betreft de door de provincie en collega-organisatie Natuurmonu menten afgedwongen afstand van het Schengegebied in Midden-Zeeland. De provincie kon door deze over dracht bezuinigen op haar uitgaven en Natuurmonumenten wenste uit breiding van haar invloed in het Zeeuwse. Dit laatste was uit algemeen natuurbeschermingsoogpunt wellicht nog wel te verdedigen, maar dat dit ten koste moest gaan van het Zeeuwse Landschap was voor hem liet te verteren. Enthousiasme De maandelijkse bijeenkomsten van het Bestuur van het Landschap waren voor hem de leukste van al zijn bezig heden. Aldus meldde hij niet zonder emotie tijdens de laatste vergadering waarin hij de voorzittershamer han teerde. Deze uitspraak is tekenend voor het enthousiasme en de inzet die hij ten toon spreidde. En het mag gezegd: het is ook leuk om in goede en vriendschappelijke sfeer een succesvolle organisatie te leiden die algemeen wordt gerespecteerd. Onder zijn leiding is het nimmer voorgekomen dat over zaken gestemd moest worden. Altijd werd op basis van inhoudelijke argumenten consen sus bereikt - alhoewel er ook veel werd gerelativeerd en gelachen tijdens deze bijeenkomsten. Bestuur en directie hebben node af scheid genomen van een vriend met wie zij gaarne bijeenkwamen. De heer Vogel geniet nu van het rivierenlandschap in zijn nieuwe woonplaats Lopik. Hij blijft lid van de Stichtingsraad. De nieuwe voorzitter C. Kostense tijdens een lezinjj op Neelt je Jeins 13

Zeeuws Landschap | 1996 | | pagina 13