we nu misschien wel op het punt aan geland dat de natuur het door ons gestarte werk zelf voortzet. Het zou prima zijn als de successie in deze fase blijft hangen. Voor de sterns is het landschap precies goed zo. De Tadorna voer de laatste jaren meestal leeg naar de Hoge Platen. Niet overbodig, maar ook niet nood zakelijk, althans wat de laadruimte betreft. De tijden veranderen en met de toenemende recreatie werd het gemis van een snelle patrouille-achtige boot steeds meer gevoeld. Na jarenlange dienst werden de onderhoudskosten van ons werkpaard steeds hoger en een grote revisie lag in het verschiet. In het voorjaar van 1996 werd de knoop doorgehakt. Met de extra hulp van de achterban kon de grote wens in vervulling gaan. Nieuwe boot Het 60-jarig jubileum van de Stich ting is gevierd met de aanschaf van een nieuwe boot: de Mergus. Een scheepje van ruim 7 meter lang en 2 meter breed haalt voorzien van een 62 pk dieselmotor een snelheid van 30 km/uur. Het toezicht en onder zoek van de internationaal zo belang rijke sternbroedplaats is weer voor jaren mogelijk gemaakt, terwijl de boot ook inzetbaar is voor mini- excursies en het vervoer van eenvou dig onderhoudsmateriaal en gereed schap. Het jaar 1996 gaat de boeken in als een goed jaar voor de broedvogels. Met meer dan 4000 vogelparen was het aantal gelijk met vorig jaar. Maar dit jaar scoorden ze veel beter, er zijn veel meer nakomelingen voort gebracht. Deze nieuwe generatie blijft nog een paar jaar aan de West- Afrikaanse kust. Uiteindelijk zoeken ze toch die onvoorspelbare en wispel turige mini-eilandjes op, waar ze geboren zijn. En wij hoeven er alleen maar voor te zorgen dat ze bij ons terecht kunnen om te nestelen. 1996de Mergus.

Zeeuws Landschap | 1996 | | pagina 15