Toename Als de dagen eenmaal gaan lengen neemt het aantal soorten stinsen- planten snel toe. Narcissen en hya cinthen verschijnen op de meest onverwachte plaatsen en je ontkomt niet aan de indruk dat er ook heden ten dage nog mensen zijn die de natuur een handje willen helpen. Jammer eigenlijk, zeker als het onge controleerd gebeurt, want dat is te vergelijken met het bouwen van een quasi-historisch pand in een eeuwen oud stadsgedeelte. Het geeft altijd de bijsmaak van imitatie en gebrek aan authenticiteit. Zeker is intussen dat Ter Hooge de nodige stinzenplanten herbergt die er al eeuwen stand houden. Overal in het bos ontluikt bijvoorbeeld de gul den boterbloem met zijn langgerekte slipbladen. De bloemkleur is diep- goudgeel en dat zal -naast de vroege bloeitijd- vooral tot de keuze als sier plant geleid hebben. Want met de bloempjes zelf is er bij nadere be schouwing bijna altijd iets mis. De kroonblaadjes zijn deels verfrom meld of er ontbreken soms één of twee van de vijf kroonblaadjes. Kortom: meer een plant om op een afstandje van de uitbundige rijk- bloeiende pollen te genieten dan om in detail te bewonderen. vogelmelk, waarvan je nooit zeker weet of hij nou wild of ver-wil-derd is. Wie de voorjaarsflora van Ter Hooge beter wil leren kennen is welkom op onze voorjaarsexcursie op zaterdag 15 maart. Vertrek om 10.00 uur vanaf het koetshuis langs de oprijlaan (zie kaartje). Smetteloos Voorjaarsboeket Het vroege voorjaarsboeket van Ter Hooge telt meer stinzenplanten. Het rose-met-blauwe longkruid, het voorjaarshelm kruid en de aronskelken naast oorspronkelijk inheemse bosplanten als robertskruid, speenkruid en nagclkruid. En natuurlijk is er ook de Ook de Daslook vormt enorme plakkaten die vol zitten met bloe men. Maar de helwit te bloempjes van de daslook kunnen een inspectie van dichtbij wel doorstaan. De smetteloos witte bloempjes met de fraaie stervorm ver tonen niet de minste onregelmatigheid. Wie zo'n pol daslook van nabij bekijkt vangt ook de onmiskenbare geur op. Aan die geur is de plant moeiteloos als verwant van bieslook en ui te herkennen. Gnvonc vogelmelk 21

Zeeuws Landschap | 1996 | | pagina 21