Zeeuws Landschap Agenda HET ZEEUWSE LANDSCHAP 12e jaargang nr. 4, december 1996 „Zeeuws Landschap" is een uitgave van de Stichting „Het Zeeuwse Land schap". Het blad verschijnt vier maal per jaar en wordt toegezonden aan begunstigers van de Stichting. De uitgaven van de Stichting geven voorlichting over het behoud van en de zorg voor landschappelijk, natuur wetenschappelijk en cultuurhistorisch belangrijke terreinen in het algemeen en in Zeeland in het bijzonder. Overname van artikelen en illustraties alleen met toestemming van de redactie met bronvermelding. Verdronken Land van Saeftinghe Landschapskalender Voor 1997 is opnieuw een exclusieve Provinciale Landschappenkalender samengesteld, door de (inter (nationaal bekende fotograaf Martin Kers. Uit elke provincie is in deze kalender een prachtige landschapsfoto opgenomen. Voor Zeeland is dit een kleurrijke foto van de Plompetoren bij een inlaag aan de zuidkust van Schouwen. Voor donateurs is de kalender te bestellen door 23,50 (incl. porto) over te maken op giro 245740 t.n.v. Het Zeeuwse Land schap o.v.v. Kalender. Niet-donateurs kunnen op dezelfde wijze, de kalender voor 28.50 bestellen. vuil mag worden en kniehoge laarzen worden aanbevolen. Denk ook aan reservekleding voor na de tocht. De duur van de tocht bedraagt 3 a 4 uur. Vertrekpunt: café "Het Verdronken Land", Koninginnestraat 21, Emmadorp (gemeente Hulst). Bezoekerscentrum "Saeftinghe" Het centrum ligt aan de Emmaweg 4 te Emmadorp, 3 km. ten noorden van Graauw. Het centrum is het gehele jaar open van 10.00 tot 16.00 uur (maandag gesloten). De toegangsprijs bedraagt 2,50 (Bfr 50) p.p. Het Zwin Vrijdag 27 dec. en woensdag 5 maart zijn er excursies. Beide excursies vertrekken om 10.00 uur vanaf bezoekerscentrum 't Zwin, tussen Retranchement en Cadzand-Bad. Kosten 4,00 per persoon (incl. toe gang bezoekerscentrum) Donateurs en hun huisgenoten gratis. Vergeet niet uw laarzen mee te nemen! Inlagen Noord-Beveland Zaterdag 28 dec. 14.00 uur, en dinsdag 4 maart 14.00 uur. Vertrek vanaf de parkeerplaats bij de inlaag Keihoogte ten noordoosten van Wis- senkerke. Voor donateurs en hun huis genoten gratis; overigen via kaartver koop bij de VW-Noord-Beveland. Ter Hooge Zaterdag 28 december en woensdag 5 maart, beiden om 14.00 uur en zaterdag 15 maart om 10.00 uur. Vertrek vanaf het koetshuis halverwege de oprijlaan vanaf de Koudekerkse- weg bij Middelburg. Kosten 2,50 per persoon. Donateurs en hun huisgenoten gratis. Neeltje Jans Op avontuur op het eiland van zand, wind en water. Bijzondere excursies in een bijzonder gebied. Zondag 15 dec., vrijdag 27 dec., zondag 5 jan., zondag 2 feb. en zondag 2 maart. Vertrek steeds om 14.00 uur vanaf het naambord van Het Zeeuwse Landschap/Natuurmonumenten, op de hoogste parkeerplaats van Delta- expo, aan de Oosterschelde kant. Deelname f7,50 p.p., donateurs en hun huigenoten f5,- p.p. Kinderen f2,50. Nadere informatie: mevrouw P.A. Sloof, tel. 0113-695431 Neeltje Jans: per boot en te voet. Een unieke combinatie van een vaartocht op de Oosterschelde met een wandel tocht op Neeltje Jans. Vertrek vanaf '"t Luitje" aan de Nieuwe Haven in Zierikzee op vrijdag 27 dec. om 10.30 uur. Aankomst ongeveer 16.30 uur. Kosten 25,- p.p., kinderen t/m 12 jaar 15,- p.p. Reserveer voor een dag frisse lucht, wijdse vergezichten en besloten dui nen op tel: 0111-414995. Deze excursie is mede door de aan wezigheid van een rolstoelpad, ook aan te bevelen voor rolstoelgebruikers. Slikken van de Heen Zaterdag 8 feb. 10.00 uur. Verzamelpunt: L' rijdt over de Philipsdam richting Brabant. Vlak vóór de T-splitsing slaat u links af en rijdt over de parallelweg terug tot aan het informatiepaneel op de dijk. Donateurs en hun huisgenoten gratis; overigen 2.50 p.p.; te voldoen bij de gids. Vergeet niet uw (hoge(laar zen mee te nemen! Bij eventuele ijs- bedekking en/of ijsgang, gaat de excursie niet door. Bij twijfel, bel tel: 0113-562640. Gratis excursies voor donateurs/ begunstigers van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap", die een geldig lidmaatschapsbewijs kunnen tonen, hun gezinsleden, mensen die voor aanvang van de tocht donateur/be gunstiger worden en donateurs van andere provinciale landschappen worden gehouden op: donderdag 26 dec., zaterdag 25 jan. zaterdag 22 feb. en donderdag 27 maart. De excursies vertrekken steeds om 9.45 uur. Alle bovenstaande excursies zijn uit sluitend bedoeld voor individuele personen of gezinnen. Niet voor groepen groter dan vijf personen. Tochten in groepsver band moeten schriftelijk worden aangevraagd. Gezien de aard van het terrein en de zwaarte van de tocht, is de excursie niet geschikt voor hartpatiënten, minder validen en kinderen onder de tien jaar. Goed pas sende kleding, die

Zeeuws Landschap | 1996 | | pagina 2