Vervolg agenda N atuurgidsencursus Een stroom van giften Neeltje Jans Op avontuur op het eiland van zand, wind en water. Bijzondere excursies in een bijzonder gebied. zondag dinsdag woensdag 14.00 uur 19.00 uur 14.00 uur 6 april 3 juni 7 mei 4 mei 10 juni 14 mei 1 juni 17 juni 21 mei 24 juni 28 mei Vertrek vanaf het naambord van Het Zeeuwse Landschap/Natuurmonu menten, op de hoogste parkeerplaats van Delta-expo, aan de Oosterschelde kant. Deelname 7,50 p.p., dona teurs en hun huigenoten 5,- p.p. Kinderen 2,50. Nadere informatie: mevrouw P.A. Sloof, tel. 0113-695431 Yerseke Moer Zaterdag 17 mei 10.00 uur Zaterdag 14 juni 10.00 uur Vertrek vanaf het werkschuurtje aan de Reeweg (vlakbij het kanaal). Donateurs en hun huisgenoten gratis; overigen 2,50 p.p.; te voldoen bij de gids. Sint Philipsland Eendenkooi zaterdag 17 mei 10.00 uur 'Op zoek naar...zangertjes' (zie blz 18), start vanaf het infogebouwtje bij de Eendenkooi, Noordweg 29, Anna Jacobapolder Slikken van de Heen vrijdag 23 mei 14.00 uur zaterdag 21 juni 10.00 uur Verzamelpunt: U rijdt over de Phi- lipsdam richting Brabant. Vlak vóór de T-splitsing slaat u links af en rijdt over de parallelweg terug tot aan het informatiepaneel op de dijk. Daar slaat u rechts af en rijdt tot aan het witte hek. Donateurs en hun huisge noten gratis; overigen 2,50 p.p.; te voldoen bij de gids. Vergeet niet uw (hoge)laarzen mee te nemen! Nieuw Neeltje Jans: per boot en te voet Een unieke combinatie van een vaar tocht op de Oosterschelde met een wandeltocht op Neeltje Jans. Vertrek vanaf't Luitje' aan de Nieuwe Haven in Zierikzee op zater dag 5 april om 10.30 uur. Aankomst ongeveer 16.30 uur. Op maandag 23 juni is er een bijzondere Midzomer nacht vaartocht, vertrek om 19.00 uur. (Zie artikel in het volgende nummer van Zeeuws Landschap). Kosten 27.50 p.p., kinderen t/m 12 jaar 17.50 p.p. Reserveer tijdig voor een dag frisse lucht, wijdse vergezichten en besloten duinen op tel.: 0111-414995 Deze excursie is mede door de aan wezigheid van een rolstoelpad, ook aan te bevelen voor rolstoelgebruikers. De IVN-de Bevelanden start in het najaar '97 een cursus voor vrijwillige medewerker natuur- en milieu educatie. Deze cursus leidt o.a. op tot het lei den van natuurwandelingen, het uitzetten van natuurpaden en ten toonstellingen en het begeleiden van natuurouderprojecten Naast deze educatieve vaardigheden zal ook aandacht worden besteed aan de invloed van de mens op flora, fau na en landschap en de daaruit voort vloeiende problemen. De cursus is bedoeld voor ieder die belangstelling heeft voor de natuur en het milieu en dit op verantwoorde wijze aan ande ren wil overbrengen. Voor deelname aan de cursus is enige basiskennis wenselijk; een goede mo tivatie is erg belangrijk. De cursus wordt afgesloten met een diploma natuurgids. Aan deze cursus kunnen natuurlief hebbers uit Noord- en Zuid-Beve land, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland deelnemen. De cursus begint in september '97 en zal ongeveer 1 jaar duren. De cursusavond vindt plaats op de maandagavond, eenmaal in de 14 da gen in het MEC de Bevelanden, bij de Hollandse Hoeve in Goes. Daarnaast is er eenmaal per maand een excursie op de zaterdagochtend gepland. Voor informatie: Jet Remijn, telefoon 0113-639620 Rond de jaarwisseling werden we weer verrast door een stroom van giffen. Verstraten Verbruggen Milieu uit Terneuzen deed een forse duit in het zakje voor het beheer van de West-Zeeuwsvlaamse bloemdijken. Fam. C.M. de Graaf uit Goes, Fam. De Jong uit Dordrecht en Lips Be veiliging BV in Dordrecht maakten eveneens rovale giften over. Drogisterij Etos in Heinkenszand en groothandel P.C. Koole in Middel burg brachten geld bijeen ter gele genheid van (her-) opening van hun nieuwe bedrijfspand. Delta Nuts bedrijven schonk een mooie bijdrage voor het beheer van Saeftinghe. Alle klanten van Wigman Van Dijk re clamebureau ontvingen kort voor de kerst een brief, waarbij ze de klanten aanboden een bedrag te storten op de rekening van een goed doel. Eén van de vier goede doelen was onze stich ting. De lijst is hiermee nog lang niet compleet, want ook de sponsor cam pagne loopt prima. Meer daarover in het volgende nummer. In ieder geval vanaf deze plaats alle genoemde en (nog) niet genoemde gulle gevers: hartelijk bedankt. 10

Zeeuws Landschap | 1997 | | pagina 10