Zeeuws Landschap Agenda LANDSCHAP 12e jaargang nr. 3, september 1996 „Zeeuws Landschap" is een uitgave van de Stichting „Het Zeeuwse Land schap". Het blad verschijnt vier maal per jaar en wordt toegezonden aan begunstigers van de Stichting. De uitgaven van de Stichting geven voorlichting over het behoud van en de zorg voor landschappelijk, natuur wetenschappelijk en cultuurhistorisch belangrijke terreinen in het algemeen en in Zeeland in het bijzonder. Overname van artikelen en illustraties alleen met toestemming van de redactie met bronvermelding. Verdronken Land van Saeftinghe Gratis excursies voor donateurs/- begunstigers van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap", die een geldig lidmaatschapsbewijs kunnen tonen, hun gezinsleden, mensen die voor aanvang van de tocht donateur/- begunstiger worden en donateurs van andere provinciale landschappen wor den gehouden op: donderdag 27 maart 9.45 uur woensdag 30 april 13.45 uur woensdag 28 mei 13.45 uur woensdag 18 juni 9.45 uur Alle bovenstaande excursies zijn uit sluitend bedoeld voor individuele personen of gezinnen. Niet voor groepen groter dan vijf personen. Tochten in groepsverband moeten schriftelijk worden aangevraagd. Gezien de aard van het terrein en de zwaarte van de tocht, is de excursie niet geschikt voor hartpatiënten, min der validen en kinderen onder de tien jaar. Goed passende kleding, die vuil mag worden en kniehoge laarzen worden aanbevolen. Denk ook aan reservekleding voor na de tocht. De duur van de tocht bedraagt 3 a 4 uur. Vertrekpunt: café "Het Ver dronken Land", Koninginnestraat 21, Emmadorp (gemeente Hulst). Nieuw, zie pag. 10 Bezoekerscentrum "Saeftinghe" Het centrum ligt aan de Emmaweg 4 te Emmadorp, 3 km ten noorden van Graauw. Het centrum is het gehele jaar open van 10.00 tot 16.00 uur (maandag gesloten). De toegangsprijs bedraagt 2,50 (Bfr 50) Ploeterexcursie Hooge Platen Het Zwin Thema: De Natuur is onder je voeten. Een bijzondere serie excursies in het kader van de Zeeland Natuurmaand. De duur bedraagt 6 uur: 4 uur slik- lopen en 2 uur varen. Data en vertrektijden: vrijdag 6 juni: afvaart 10.00 uur maandag 9 juni: afvaart 10.00 uur maandag 23 juni: afvaart 10.00 uur Plaats van vertrek: Jachthaven van Breskens (parkeergelegenheid aanwezig) Vaartuig: Motorschip Festijn Ligplaats: De Forellenfarm tegenover de trailerhelling. Voor wie: iedereen vanaf 12 jaar; dit in verband met de vrij zware terrein gesteldheid (laarzen en winddichte ldeding noodzakelijk). Denk ook aan reservekleding voor na de tocht! Hoeveel personen: Maximaal 25 - 30 personen per tocht. De Hooge Platen is een waterrijk natuurgebied van internationale betekenis. Vanwege de grote vogelrijkdom en de aanwezigheid van enkele zeehon den is het gebied normaliter niet toe gankelijk. In de maand juni zijn er verhoudingsgewijs weinig vogels op de slikken en een excursie - buiten het broedgebied! - leidt dan tot een geringe verstoring. Onder de deskundige leiding van een gids van Het Zeeuwse Landschap be staat de mogelijkheid voor een kennis making met de bijzondere (bodem) fauna in de wereld tussen eb en vloed. Kosten: 20,- per persoon (exclusief koffie en soep; dat is aan boord aanwezig) Inlichtingen aanmelding: R.B.A. Beijersbergen. Tel/Fax 0117-453980 Gedurende de maanden april, mei en juni: iedere woensdagochtend. De ex cursies beginnen om 10.00 uur vanaf bezoekerscentrum 't Zwin, tussen Retranchement en Cadzand-bad. Info 0117-392221, Cadzand-Bad. Kosten 2,50 per persoon. Donateurs en hun huisgenoten gratis (e.e.a. exclusief toegang bezoekerscentrum). Inlagen Noord-Beveland Woensdag 2 april (14.00 uur), 7, 21 mei, 4, 11, 18, 25 juni. De overige excursies beginnen om 19.00 uur. Vertrek vanaf de parkeerplaats bij de inlaag Keihoogte ten noordoosten van Wissenkerke. Voor donateurs en hun huisgenoten gratis; overigen via kaartverkoop bij de VW-Noord- Beveland. Ter Hooge Woensdag 11 juni 14.00 uur. Vertrek vanaf het koetshuis halver wege de oprijlaan vanaf de Koude - kerkseweg bij Middelburg. Kosten 2,50 per persoon. Donateurs en hun huisgenoten gratis. Verdronken Zwarte Polder Gedurende de maanden juli en augustus iedere woensdag om 19.30 uur excursie. Vertrek van af het parkeerterrein bij frituur 't Gemaal nabij camping De Pannenschuur te Nieuwvliet-Bad. Kosten 2,50 per persoon. Donateurs en hun huisgenoten gratis. lees verder op pag. 10 2

Zeeuws Landschap | 1997 | | pagina 2