Vervolg agenda De oversteek van een jjetijdejjenl in het Zwin. lijk houden. Mensen funktioneren nu eenmaal beter in een mooie, gezonde omgeving. Daar komt bij dat het berdrijf allerlei activiteiten kan ont plooien in het Zwin. Daarover hebben we nog niet echt nagedacht. We hebben besloten eerst maar een adoptiecontract aan te gaan en daarna de leuke dingen in te vullen. Anders waren we misschien weer een jaar verder geweest." Bijten Het milieubeleid bij Van Melle en Verduijn stoelt niet op loze beloften. Het bedrijf heeft zichzelf ten doel gesteld in het jaar 2006 helemaal "sustainable" te zijn. Dat betekent dat de balans tussen geven en nemen van natuur en milieu in evenwicht is. De apparatuur waar CFK's in zit ten, is dan vervangen, het energie gebruik tot een minimum beperkt. Verpakkingsmaterialen leveren dan bij het begin, bij de productie, en aan het eind, als het afval is geworden, geen milieubelasting meer op. Alleen op die manier, dat is onze overtui ging, krijg je een duurzaam bedrijf. En duurzaam bedoelen we ook in de zin van dat het bedrijf toekomst heeft. Een toekomst in een duurzame omgeving. De belangen van natuur en milieu en van het bedrijfsleven bijten elkaar niet. Integendeel. Adoptiecontracten als dat van het Zwin bewijzen dat ze elkaar juist prima kunnen versterken." Neeltje Jans: per boot en te voet Een unieke combinatie van een vaartocht op de Oosterschelde met een wandeltocht op Neeltje Jans. Gedurende de maanden juli en augustus iedere donderdag. Vertrek vanaf '"t Luitje" aan de Nieuwe Haven in Zierikzee om 10.30 uur. Aankomst ongeveer 16.30 uur. Op maandag 23 juni is er een bijzondere MIDZOMERNACHT vaartocht, vertrek om 19.00 uur. (Zie artikel in dit nummer van Zeeuws Landschap). Kosten 27.50 p.p., kinderen t/m 12 jaar 17.50 p.p. Reserveer tijdig voor een dag frisse lucht, wijdse vergezichten en besloten duinen op tel: 010-2650296 Deze excursie is mede door de aanwezigheid t an een rolstoelpad, ook aan te bevelen voor rolstoel gebruikers. Verdronken Zwarte Polder Gedurende de maanden juli en augustus iedere woensdag om 19.30 uur excursie.Vertrek van af het parkeerterrein bij frituur 't Gemaal nabij camping De Pannenschuur te Nieuwvliet-Bad. Kosten f2,50 per persoon. Donateurs en hun huisgenoten gratis. Ter Hooge Woensdag 16 juli 14.00 uur en zaterdag 9 aug. om 10.00 uur. Vertrek vanaf het koetshuis halver wege de oprijlaan vanaf de Koude- kerkseweg bij Middelburg. Kosten 2,50 per persoon. Donateurs en hun huisgenoten gratis. Yerseke Moer 5 juli 10.00 uur 19 juli 10.00 uur 2 aug.10.00 uur 16 aug. 10.00 uur Vertrek vanaf het werkschuurtje aan de Reeweg (vlakbij het kanaal). Donateurs en hun huisgenoten gratis; overigen fl 2,50 p.p.; te voldoen bij de gids. 6

Zeeuws Landschap | 1997 | | pagina 6