>rlichter dóen" vergt flink wat van je improvisatie talent. Voor mijn eerste radiopraatje met John van Waes (in de rubriek "De tijdmachine" red.) was ik flink zenuwachtig. Maar het ging goed en zo rol je gaandeweg van het één in het ander. Het is altijd een kwestie van gewoon doén en je wordt dan steeds vrijer in je optreden." Je bent actief geweest op een heel breed terrein; maar ongetwijfeld had je bepaalde voorkeuren. Wat vond je het leukste onderdeel van het werk? "Vooral het werk waarbij je direct contact hebt met het publiek vond ik erg leuk. Lezingen houden en af en toe excursies. Het is een uitdaging om te proberen om daarbij iets van je enthousiasme over te brengen. Ook het schrijven van artikelen, voor Zeeuws Landschap en voor de adver tentiebladen was heel boeiend. Het is een heel proces 0111 vanaf het doen van research, gecombineerd met je eigen ervaringen, vervolgens een oorspronkelijke invalshoek te kiezen en daar iets van te maken ...struinen over onverharde dijken. Luis in de pels Je bent van het begin af aktief betrok ken geweest bij het sponsoring beleid van de Stichting. Hoe kijk je daar tegenaan? "Enerzijds kun je het benaderen van uit het negatieve en zeggen: "het is uit nood geboren". Krimpende subsi dies en zo. Maar persoonlijk heb ik het als heel waardevol ervaren dat er via sponsoring een sterke betrokken heid van het bedrijfsleven voor het behoud van natuur en landschap wordt gecreëerd. Je merkt in gesprek ken dat het niet in de eerste plaats te doen is om een groen imago, maar dat er sprake is van echte betrokken heid". Zitten er geen gevaren aan om als ideële organisatie een verbinding aan te gaan met het bedrijfsleven? Je zult altijd heel waakzaam moeten blijven. Het belang van de natuur kan best wel eens conflicteren met het be- lang van een sponsor. Het belang van natuur en landschap zal altijd moeten blijven prevaleren in afwegingen en discussies. We hebben tenslotte een soort "luis-in-de-pels-functie". Zo hebben we er in de afgelopen periode van afgezien om in zee te gaan met een bepaalde projectontwikkelaar, omdat diens activiteiten strijdig zijn met onze doelstellingen. Maar er zit ook een andere kant aan. Bij een goede relatie kun je als organisatie een sponsor aanspreken op zijn ver antwoordelijkheden. En het kan voor beide partijen leerzaam zijn om niet zwart-wit, maar in grijstinten naar eikaars activiteiten te kijken". Dienstverlenend Arnold; je hebt enkele jaren intensief rondgekeken in de keuken van Het Zeeuwse Landschap. Wat zie je als belangrijkste taak voor de toekomst? "Ik denk dat de Stichting er veel in moet blijven investeren om de slogan "Dichtbij de natuur; dichtbij de mensen" waar te maken. Het is heel erg essentieel om altijd in gesprek te blijven met je achterban. Daar moet het landschap blijvend in investeren. Je hoort bij collega-organisaties wel geluiden dat men uitsluitend gericht is op aankoop en beheer. Dan ont staat het gevaar dat je verambtelijkt. Het Zeeuwse Landschap beheert een stuk gemeenschappelijk bezit en is dus een dienstverlenende instelling. De werkdruk is groot en het gevaar is dat je verzandt in het eindeloos doorgaan met formulieren invullen en voortgangsrapportages opstellen. Maar we zijn een organisatie van en voor de Zeeuwse bevolking en dat moet vooral zo blijven Arnold praat nog steeds over de Stichting als "we" en "onze club". Dat is gelukkig niet alleen de macht der gewoonte. Hij zal als redactielid een bijdrage blijven leveren aan dit blad en op die manier gestalte blijven geven aan zijn grote enthousiasme en betrokkenheid. Arnold: heel erg be dankt voor je enorme enthousiasme en inzet en we hopen dat je als redac tielid nog heel lang onze gelederen blijft versterken. 9

Zeeuws Landschap | 1997 | | pagina 9