Pad De Heen Het zeeuwse bedrijfsleven op de Hooge platen Een directeur, een voorzitter van de personeelsvereniging, een senoir pr- medewerkster, ze stappen met hun laarzen aan in de boot 'De Festijn', die hen naar de Hooge Platen brengt. Daar zullen zij een excursie lopen, onder de noemer 'Zeeuwse wadloop tocht'. Hiermee zetten zij, met het bedrijf achter zich, nogmaals een streep onder hun betrokkenheid met de Zeeuwse natuur. De actie om bedrijven natuurgebie den te laten sponsoren, die naar aan leiding van het zestigjarig jubileum van de stichting opgestart is, blijkt een succes. Al veertien Zeeuwse be drijven mogen zich met trots adopant van een natuurgebied noemen. Het sponsorgeld wordt besteed aan beheerswerkzaamheden die in het betreffende gebied verricht dienen te worden. In ruil voor de beschikbaar gestelde financiële middelen krijgen bedrijven zowel direkt als indirekt communicatiemogelijkheden, zoals een grotere naambekendheid, een beter imago en het tonen van maat schappelijke betrokkenheid. De tegenprestaties die de stichting biedt worden 'op maat' geformuleerd; op een wijze die voor het bedrijf het meest interessant is. Een tegenpres tatie die voor iedere sponsor geldt, is deelname aan de jaarlijkse sponsor dag. Hiervoor is dit jaar een 'Zeeuwse wadlooptocht' georganiseerd op de Hooge Platen. Net na de middag stappen de afgevaardigden van de diverse bedrijven aan boord van de 'Festijn'. Deze vissersboot heeft een overdekte zitruimte, maar vanwege het schitterende weer neemt iedereen plaats op het dek. Na een vaartocht van zo'n 45 minuten kunnen de deelnemers, door een overstap op een klein bootje, op de Hooge Platen afgezet worden. De laarzen blijken hierbij niet overbodig! De wandeling op dit 860 hectare tellende natuurgebied, wat een com plex van schorren, slikken en zand platen is, word ingezet. Onderweg wijst de gids op de aanwezigheid van de vele schelpdieren en pieren, die een voedselbron vormen voor allerlei vogels. Bijvoorbeeld de 'tandpasta achtige hoopjes' die geproduceerd worden door de zeepier. Op een grote vlucht bonte strandlopers na De Slikken van de Heen bij Sint Philipsland ontwik kelen zich tot een heel bijzonder landschap. Het voormalige schor wordt bevolkt door aansprekende planten en dieren, zoals complete varenwouden waarin reeën rondhuppelen en verzoete getijde kreken waarin de lepelaars op visvangst gaan. Onlangs is er een wandelroute aangelegd die dwars door het gebied loopt. Het biedt een bijzondere mogelijkheid om het gebied in al zijn facetten te leren kennen. Halverwege de route is langs een oude getijdekreek een vogelobscrvatiescherm geplaatst, wat een fraai uitzicht biedt op het rijke vogelleven. De route is voor iedereen vrij toegankelijk. M.J. laten de vogels zich vandaag niet zien. Het laatste deel van de excursie loopt via De Bol, het gedeelte dat niet meer door vloed overspoeld wordt. Naast het helmgras wordt lamsoor en zeekraal waargenomen. De dag loopt op zijn eind als we de haven van Breskens weer binnen varen. In een restaurant wordt nog even nagepraat over de sponsordag. Eén conclusie komt duidelijk naar voren: volgend jaar weer een spon sordag! C.A. Beste mènse, 't Gebeur naga s da un begunstiger z'n nieuwe adres nic deurgeef atten veruust. Me motte dan zoeke om 't nieuwe adres wee te kriegc. Da kost derom noga wat, dus me wille julder vraege om, a'je veruust, 't nieuwe adres an ons deur te gee. Avast a bedankt! Geachte donateurs, Verhuizen is een drukke tijd. Gelukkig zijn er veel donateurs die ook dan aan ons denken voor een adreswijziging. Helaas krijgen wij toch regelmatig tijdschriften terug omdat donateurs vergeten zijn hun adreswijziging door te geven aan de Stichting Het Zeeuwse landschap. Het kost echter veel tijd (en geld) om de nieuwe adressen op te vragen. Daarom willen wij u nadrukkelijk verzoeken om bij verhuizing het nieuwe adres door te geven aan de donateursadministratie: Postbus 25, 4450 AA Hein- kenszand. Tel.: 0113-562640; Fax: 0113-563729. U krijgt uw tijdschriften direct op uw nieuwe adres en wij kunnen tijd en geld besteden aan het doel van de Stichting: het behouden van de natuur in Zeeland. Bij voorbaat dank, De Donateursadministratie.

Zeeuws Landschap | 1997 | | pagina 15