Zeeuws Landschap Agenda HET ZEEUWSE LANDSCHAP STICHTING 12e jaargang nr. 4, december 1997 „Zeeuws Landschap" is een uitgave van de Stichting „Het Zeeuwse Land schap". Het blad verschijnt vier maal per jaar en wordt toegezonden aan begunstigers van de Stichting. De uitgaven van de Stichting geven voorlichting over het behoud van en de zorg voor landschappelijk, natuur wetenschappelijk en cultuurhistorisch belangrijke terreinen in het algemeen en in Zeeland in het bijzonder. Overname van artikelen en illustraties alleen met toestemming van de redactie met bronvermelding. Verdronken Land van Saeftinghe Gratis excursies voor donateurs/ begunstigers van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap", die een geldig lidmaatschapsbewijs kunnen tonen, hun gezinsleden, mensen die voor aanvang van de tocht donateur/ begunstiger worden en donateurs van andere provinciale landschappen worden gehouden op: Bij het ter perse gaan van dit nummer waren nog geen data bekend. Informatie tijdens de weekends tussen 10.00 en 16.00 via het Bezoekers centrum; telefoon 0114-635468. Alle excursies zijn uitsluitend bedoeld voor individuele personen of gezin nen. Niet voor groepen groter dan vijf personen. Tochten in groeps verband moeten schriftelijk worden aangevraagd. Gezien de aard van het terrein en de zwaarte van de tocht, is de excursie niet geschikt voor hart patiënten, minder validen en kinderen onder de tien jaar. Goed passende kleding, die vuil mag worden en kniehoge laarzen worden aanbevolen. Denk ook aan reservekleding voor na de tocht. De duur van de tocht bedraagt 3 a 4 uur. Vertrekpunt: café "Het Verdronken Land", Koninginnestraat 21, Emmadorp (gemeente Hulst). Bezoekerscentrum Saeftinghe Het centrum ligt aan de Emmaweg 4 te Emmadorp, 3 km. ten noorden van Graauw. Het centrum is geduren de de weekends open van 10.00 tot 16.00 uur. Na 15 maart is het cen trum ook op dinsdag t/m vrijdag geopend. De toegangsprijs bedraagt 2,50 (Bfr 50). Het Zwin Op zondag 28 december en woens dag 25 februari zijn er excursies. De excursies vertrekken om 10.00 uur vanaf bezoekerscentrum 't Zwin, tussen Retranchement en Cadzand- Bad. Kosten 5,00 per persoon (incl. toegangbezoekerscentrum); kinderen 3,50. Donateurs en hun huis genoten gratis. Vergeet niet uw laarzen mee te nemen! Inlagen Noord-Beveland Zaterdag 27 december 14.00 uur. Woensdag 25 februari 14.00 uur. Vertrek vanaf de parkeerplaats bij de inlaag Keihoogte ten noordoosten van Wissenkerke. Voor donateurs en hun huisgenoten gratis; overigen via kaartverkoop bij de VVV- Noord- Beveland. Ter Hooge Zaterdag 27 december 14.00 uur. Woensdag 4 maart 14.00 uur. Vertrek vanaf het koetshuis halver wege de oprijlaan vanaf de Koude- kerkseweg bij Middelburg. Kosten 2,50 per persoon. Donateurs en hun huisgenoten gratis. Neeltje Jans Op avontuur op het eiland van zand, wind en water. Bijzondere excursies in een bijzonder gebied. Iedere eerste zondag van de maand. Vertrek steeds om 14.00 uur vanaf het naambord van Het Zeeuwse Landschap/Natuurmonumenten, op de parkeerplaats van Delta- expo, aan de Oosterschelde kant. Deelname ƒ7,50 p.p., donateurs en hun huisgenoten 5,- p.p. Kinderen 2,50. Nadere informatie: mevrouw P.A. Sloof, tel. 0113-695431 Neeltje Jans: per boot en te voet Een unieke combinatie van een vaartocht op de Oosterschelde met een wandeltocht op Neeltje Jans. Vertrek vanaf't Luitje" aan de Nieuwe Haven in Zierikzee op vrijdag 26 december en op 2 januari om 13.00 uur. Aankomst ongeveer 20.00 uur. Zuurkool en erwtesoep aan boord. KerstVNieuwjaarsconcert aan boord. Excursie zonder concert en diner op zondag 28 december om 10.30 tot 16.00 uur. Reserveer voor een dag frisse lucht, wijdse vergezichten en besloten duinen op tel: 010-2650296. Deze excursie is mede door de aanwezigheid van een rolstoelpad, ook aan te bevelen voor rolstoel gebruikers. Slikken van de Heen Zaterdag 7 februari 10.00 uur. Verzamelpunt: U rijdt over de Philipsdam richting Brabant. Vlak vóór de T-splitsing slaat u links af en rijdt over de parallelweg terug tot aan het informatiepaneel op de dijk. Donateurs en hun huisgenoten gratis; overigen 2.50 p.p.; te voldoen bij de gids. Vergeet niet uw (hoge)laarzen mee te nemen! Bij eventuele ijsbedekking en/of ijsgang, gaat de excursie niet door. Bij twijfel, bel 0113-562640. 2

Zeeuws Landschap | 1997 | | pagina 2