Uit het beheer Adoptie Zeelandia ondertekend in nieuwe observatiehut 16 oktober was een bijzondere dag voor de reservaten in het Krammer- Volkerak. Na een lange periode van bouw en voorbereiding kon de nieuwe vogelobservatiehut langs de Philipsdam worden geopend. Daar naast werd het sponsorcontract met Koninklijke Zeelandia uit Zierikzee ondertekend. Zij adopteren de gebie den in het Krammer-Volkerak voor een periode van drie jaar. Koninklijke Zeelandia B.V. is een internationaal georiënteerd bedrijf dat zich bezig houdt met de fabricage en verkoop van grondstoffen voor de brood- en banketbakkerij. Een van de bekendste successen van dit bedrijf is het "panda-broodje", waarbij van elk verkocht exemplaar een dubbeltje ten goede komt aan het werk van het Wereldnatuuribnds. Maar ook in eigen omgeving toont dit bedrijf haar betrokkenheid met de natuur. Dit concretiseert zich door het adopteren van de natuurgebieden in het Kram mer-Yolkerak, gebieden die in beheer zijn van de stichting Het Zeeuwse Landschap. Deze gebieden zijn de Slikken van de Heen en de Plaat van de Vliet. Hier toe behoort ook de vogelobservatie- hut, die gelegen is aan de 'vogel boulevard van Nederland'. Ter gele genheid van de ondertekening van het sponsorcontract werd deze unieke hut officieel geopend. Uniek, niet alleen vanwege het feit dat de kijk gaten zich op twee niveau's bevinden maar ook omdat het gezichtsveld een bereik heeft van 360 graden. Hier door zijn vanuit de hut watervogels als aalscholvers, reigerachtigen en eenden, maar ook roofvogels zoals de bruine kiekendief en de slechtvalk, of de in de struwelen levende blauw- borst, roodborsttapuit en rietgors te bespieden. De hut heeft van bovenaf gezien de vorm van een vogel en is geheel gebouwd uit milieuvriendelijke materialen. Na de officiële opening van de hut werd het sponsorcontract onder tekend. Directeur H.J. Doeleman van Zeelandia en voorzitter C. Kostense van Het Zeeuwse Landschap zetten hun handtekening onder het contract waarin de adoptie voor een periode van 3 jaar wordt overeengekomen. Zeelandia betaalt een bijdrage in de beheerskosten van het gebied. Aan sluitend op de ondertekening werd er een wandel/vaartocht door het ge bied gehouden waarbij de verschillen de deelgebieden werden bezocht. Voor de medewerkers van Zeelandia worden de komende jaren activiteiten georganiseerd om met het gebied en zijn flora en fauna kennis te maken. C.A. 14

Zeeuws Landschap | 1997 | | pagina 14